Kaip išsirinkti kelnaites?
| | | |

Kaip išsirinkti kelnaites?

Koreguojančios kelnaitės (angl. „control briefs“) – tai tamprios medžiagos kelnaitės labai aukštu liemeniu (dažnai besibaigiančiu virš moters talijos), pilnai dengiančios moters klubus bei užpakaliuką ir suteikiančios moteriai dailesnes formas. Tokios kelnaitės dėvimos po prigludusiais rūbais, norint figūrai suteikti grakštesnes formas. Klasikinio kirpimo kelnaitės (angl. „briefs“) – tai kelnaitės aukštu liemeniu, pilnai dengiančios moters užpakaliuką ir klubus. Tokių kelnaičių juosmens linija baigiasi ties moters talija arba truputį žemiau, kojų angų kirpimo linija žema, besibaigianti truputį žemiau moters klubų. Klasikinio kirpimo kelnaitės su giliomis kojų angų iškirptėmis (angl. „high cut briefs“) – tai kelnaitės aukštu liemeniu, pilnai dengiančios moters užpakaliuką, tačiau nedengiančios klubų. Tokių kelnaičių juosmens linija baigiasi ties moters talija arba truputį žemiau, o kojų angų kirpimo linija atidengia klubus. Kelnaitės pažemintu liemeniu (angl. „hipsters“) – tai klasikinio kirpimo kelnaitės pilnai dengiančios užpakaliuką ir klubus, tačiau jų juosmens linija baigiasi ties klubais. Taigi tai tiesiog patrumpintas „klasikinio kirpimo kelnaičių“ variantas.

„Stringus“ lietuvės perka rečiau
| | | | |

„Stringus“ lietuvės perka rečiau

Kelnaitės su virvele, dar vadinamos „stringais“, tampa vis mažiau populiarios tarp jaunų lietuvių, sako vyriškais ir moteriškais drabužiais prekiaujančio prekės ženklo „Monton“ atstovai. „Kiek anksčiau pastebėta tendencija – ilgą laiką buvę populiariausi, „stringai“ pamažu apleidžia savo pozicijas. Jaunos moterys mieliau perka patogesnius kelnaičių modelis: šortukus arba klasikinius trikampius“, – sako bendrovės „Baltika Lietuva“, valdančios ir prekės ženklą „Monton“, direktorė Viktorija Krolytė. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikiančio 12 „Monton“ parduotuvių tinklo atstovė sako, kad siaurikių daugiausia nuperka klaipėdietės. Pasak „Monton“ atstovės, ypač didelį dėmesį moterys šiuo metu teikia apatinio trikotažo audinių kokybei ir modelių patogumui. „Šiandien jau sunku įsivaizduoti kadaise madingų ir populiarių kaulinių korsetų suvaržytus moterų kūnus. Šių dienų gundymai yra kur kas žaismingesni. Moterys mielai renkasi romantiškus, švelnių spalvų ar klasikinius – juodus, baltus, raudonus – apatinius“, – sako V. Krolytė. Pašnekovė teigia, kad vidutiniškai vieno apsipirkimo metu apatiniam trikotažui moterys išleidžia 88 litus, maždaug tiek kainuoja liemenėlės ir kelnaičių komplektas „Monton“ parduotuvėse. „Sulėtėjusi ekonomika ir perkamoji galia didelės įtakos apatinio trikotažo pardavimams nepadarė – lietuvės nelinkusios taupyti apatinių sąskaita ir išleidžia vidutiniškai tiek pat, kiek ir anksčiau.

Stringai – pavojingi sveikatai
| | | | |

Stringai – pavojingi sveikatai

Atėjus į madą džinsams ir įvairaus tipo kelnėms itin pažemintu liemeniu, taip pat karštą vasaros dieną apsivilkus plono audinio drabužį vis daugiau merginų ir moterų renkasi kelnaites su juostele. Tačiau amerikiečių ginekologai visai neseniai ėmė skambinti pavojaus varpais įspėdami, kad nuolat vilkimos šios nedidelės, įvairiaspalvės nėriniuotos apatinės kelnaitės gali sukelti sveikatos problemų. Kelerius metus tyrinėdami įvairaus amžiaus merginų sveikatą, gydytojų grupė paskelbė, kad kasdien mūvimos šios kelnaitės gali būti daugelio infekcijų priežastis. Gydytojų teigimu, šios kelnaitės gali būti atsiradusių ir dažnai besikartojančių vaginalinio mielių užkrato bei šlapimo takų infekcijos priežastis, nes jos dažniausiai gaminamos iš sintetinių audinių, kurie sulaiko drėgmę. O šilta drėgna terpė idealiai tinka pavojingoms bakterijoms veistis. Be to, kelnaitės su juostele padeda greitai plisti atsiradusiai infekcijai, nes “stringų” juostele bakterijos iš tiesiosios žarnos nesunkiai “nukeliauja” į vaginą. Be to, sintetinė ir orui nelaidi kelnaičių juostelė žymiai stipriau dirgina, įbrėžia jautrią odą, ji greičiau iššunta, joje atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos lengvai patenka infekcija ir užkratas.

Ką reikia žinoti apie karštą apatinį trikotažą?
| | | | |

Ką reikia žinoti apie karštą apatinį trikotažą?

Kiekviena moteris stengiasi puoselėti savo grožį ir atrodyti gundančiai. Jos visada žino tam tikrų dalykų, kurie jas daro dar gražesnes. Bet, norėdama atrodyti kuo seksualiau, moteris dažniausiai to sieks pasitelkdama į pagalbą apatinį trikotažą. Ar žinote, ką reiškia karštas apatinis trikotažas? Kaip jis pabrėžia moters apvalumus ar padaro ją dar patrauklesnę… Kas teisybė, tai ne melas, kiekviena moteris prieš savo mylimąjį ar meilužį nori atrodyti kuo karštesnė. Liemenėlės ir stringai. Turbūt visi galvojate, kad tai paprasta ir nėra taip karšta. Atviros liemenėlės – štai kas karšta! Stringai – visi panašūs, bet gali būti ir skirtingi. Šiek tiek dengiantys kūną arba visai ne. Babydoll. Šios kategorijos apatinis trikotažas gali būti labai paprastas, tačiau tuo pačiu ir labai karštas. Galima pavadinti tai naktinukais, tačiau jie labiausiai pabrėžia krūtinę, o žemiau krinta kaip laisva skraistė. Dažniausiai tai būna dviejų dalių komplektukai su stringais. Kūno kojinės. Užsienyje seniai išpopuliarėjęs seksualus apatinis, Lietuvoje galima sakyti dar tik skinasi kelius į moterų komodas. Niekas nepaneigs, kad tai vienas seksualiausių apatinių. Tinkamai parinkus, su jomis moteris atrodys karščiau negu karštai! Ne paslaptis, kad šiek tiek pridengtas moters kūnas labiau gundo nei nuogas, o kūno kojinė 100% tai patvirtina lygiai priglusdama prie kiekvieno moters kūno išlinkimo… Rrrr…

Dažna infekcijų priežastis – kelnaitės su juostele
| | | | |

Dažna infekcijų priežastis – kelnaitės su juostele

Kelnaitės su juostele, vadinamieji stringai, gali sukelti sveikatos rūpesčių. Šį amerikiečių ginekologų įspėjimą turėtų prisiminti į apatinių drabužių parduotuves pavasarį skubančios merginos ir moterys. Kelerius metus tyrinėdami įvairaus amžiaus moterų sveikatą, gydytojai paskelbė, kad kasdien mūvimos šios nedidelės apatinės kelnaitės gali būti dažnai besikartojančios pienligės bei šlapimo takų infekcijos priežastimi, nes jos dažniausiai gaminamos iš sintetinių audinių, kurie sulaiko drėgmę. O šilta drėgna terpė idealiai tinka pavojingoms bakterijoms veistis. Kelnaitės su juostele padeda greitai plisti infekcijoms, nes stringų juostele bakterijos iš tiesiosios žarnos nesunkiai patenka į vaginą. Be to, sintetinė ir orui nelaidi kelnaičių juostelė žymiai stipriau dirgina, įbrėžia jautrią odą, ji greičiau iššunta, joje atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos lengvai patenka infekcijos. Jeigu negalite atsisakyti tokio tipo apatinių, rinkitės medvilnines ar šilkines, kurios gerai praleidžia orą. Nepirkite per mažų ar ankštų kelnaičių, kurios ir tampa pagrindiniu infekcijos plitimo šaltiniu. Jei norite apsisaugoti nuo dažnai pasikartojančių infekcijų, kelnaičių su juostele nenešiokite karštu ir drėgnu oru.

Intriguojantys C stringai
| | | | |

Intriguojantys C stringai

Stilingi, seksualūs ir paslaptingi… Moteriški apatiniai drabužėliai dažniausiai yra puošiami nėriniais, kaspinėliais bei įvairiomis gėlių ar taškelių variacijomis. Tačiau šį kartą pristatome apatinio trikotažo padangėje sušvitusią naujovę – C stringus. Prieš kelis metus buvo sukurtos kiek neįprasto tipo kelnaitės – stringai. Dėvėdamos C tipo kelnaites, jausitės elegantiškai, ypatingai seksualiai ir išskirtinai. Nuo šiol jokių įsirėžiančių ir per aptemptus drabužius išryškėjančių gumelių ar prilaikančių juostelių! Dėl įmantrios konstrukcijos jos puikiai priglunda prie kūno, neveržia ir yra beveik nepastebimos. Beje, C tipo kelnaitės gali būti ne tik nešiojamos po įvairiais rūbais, bet ir tapti stilingu ir ne vieno kraują kaitinančiu maudymosi kostiumėliu. Prie šių kelnaičių priderinta viršutinė dalis taps originaliu paplūdimio komplektu. Išdrįstumėte pasirinkti tokį drabužėlį vasaros maudynėms?

Naujas mados klyksmas – kelnaitės be gumelės
| | | | |

Naujas mados klyksmas – kelnaitės be gumelės

Damų apatinių kelnaičių dydis mažėja jau nebe kas dešimtmetį, bet kasmet: jeigu mūsų močiutės nešiojo „pantalonus“ su raukinukais iki kelių, šiuolaikinės moterys mėgaujasi beveik nematomais „stringais“. Bet britų dizaineriai patobulino ir šias siaurukes, paversdami jas beveik biblijiniu figos lapu – naujoviškų ažūrinių, atlasinių, šilkinių kelnaičių jau galima įsigyti Didžiosios Britanijos parduotuvėse. Tik klausimas, ar galima pavadinti apatiniu drabužėliu ant elastinių vielučių užtrauktą skiautelę medžiagos, kuri ant kūno tvirtinama dviem silikoninėmis „spaudėmis“? Patys kūrėjai tvirtina, kad tai – nepamainomas daikčiukas vakariniams drabužiams, nes juk taip negražu, kai iš po aptemptos gražios suknelės ant klubų „šviečia“ kelnaičių juostelės…

Gundančios grožybės
| | |

Gundančios grožybės

Visais laikais mada įvairiai formavo moters figūros siluetą – kai kurias kūno dalis išryškindavo arba maskuodavo, o kartais visiškai deformuodavo natūralias moters proporcijas. Šiuo metu moteriški apatiniai drabužiai yra gražūs, patogūs ir erotiški. Tačiau ir šiandien moterys nevengia pakoreguoti savo netobulumo: renkasi liemenėles su įdėklais, kad kilstelėtų nedidelę krūtinę, arba sukonstruotas taip, kad optiškai sumažintų per didelę. Užsukus į apatinių drabužių parduotuvę sunku iš jos išeiti – knieti išsimatuoti visas liemenėles: įvairių formų, spalvų, kirpimų ir išdailinimų. Dizaineriai neriasi iš kailio, kad įtiktų net pačioms įnoringiausioms klientėms, tad išsirinkti kokybišką apatinį drabužėlį – vienas malonumas. Bet taip buvo toli gražu ne visada. Dar apie 1900 metus kilmingos aukštuomenės damos sugaišdavo pusdienį, kol įsisprausdavoį prašmatnų korsetą. Ispanijos aristokratės liemenį suverždavo iki keturiasdešimties centimetrų – it širšės. Nenuostabu, kad moterys alpdavo ir kentė net fizinius skausmus. Todėl nuo seno vyko kova su šiuo kankinimo įrenginiu – Bažnyčios ir net karaliaus įsakymai drausdavo dėvėti korsetus. XX amžiaus pradžioje korsetas palaipsniui trumpėjo, kol galų gale apėmė tik liemenį bei klubus ir atvėrė kelią rastis naujam gaminiui.

Pasaulį išgelbės įkaitintos liemenėlės
| | | |

Pasaulį išgelbės įkaitintos liemenėlės

Moteriško apatinio trikotažo gamintoja prisijungė prie Japonijos kovos prieš didelį kuro sunaudojimą, pristatydama įkaitintą liemenėlę žiemai. Šis kūrinys susideda iš specialaus pagrindo su ekologiškai švaria želė, kurią lengva pašildyti mikrobangų krosnelėje arba karšto vandens buteliu. Į komplektą taip pat įeina kailinis boa, kuris naudojamas kaip šalis žiemai. Apatinio trikotažo gigantas “Triumph” pristatė liemenėlę kelis mėnesius po to, kai premjeras Junichiro Koizumi paragino japonus biurų tarnautojus nebenešioti kaklaraiščių, kad būtų galima sutaupyti oro kondicionavimo sąskaita. Naujosios liemenėlės yra šiek tiek didesnės nei paprasti modeliai, tačiau “Triumph” komanda Japonijoje užtikrino, kad jos atrodo puikiai. “Tikimės, kad tai ne tik padės apsisaugoti nuo globalaus klimato atšilimo, bet ir suteiks biurui šiek tiek elegancijos”, – teigiama kompanijos pranešime. Šis liemenėlės ir trumpikių komplektas visuotinai dar neparduodamas. Tai prototipas, pirmasis žingsnis į masiškai gaminamus ekologiškus drabužius.

Socialiniai moters vaidmenys ir mada
| | |

Socialiniai moters vaidmenys ir mada

Požiūris į moteris ir jų socialiniai vaidmenys pirmuosius penkis XXa. dešimtmečius dramatiškai keitėsi, – moterys gavo teisę balsuoti, pradėjo dirbti, o po II-ojo pasaulinio karo vėl grįžo į namus. Šiame pasakojime moterų mados pokyčiai nuo 1930 iki 1950 m. susiejami su pačios visuomenės ir požiūrio į moteris pokyčiais. 1929-ųjų prekybos krizė lėmė laiko, pavadinto Didžiąja depresija, pradžią, – ji tęsėsi visą ketvirtąjį dešimtmetį. Bedarbystės lygis kartais siekė 25 procentus. Darbo buvo labai mažai, ir įdarbinant dažniausiai pirmenybė buvo teikiama vyrams. Daug moterų, ypač valstybės tarnautojų, būdavo atleidžiamos, jei ištekėdavo; tokiu būdu labai sumažėjo dirbančių moterų procentas. Prezidentas Ruzveltas pristatė Naująjį kursą, – įstatymus, kurie skatintų užimtumą, įvairias pagalbos programas, tokias kaip Darbo projektų administravimą, Socialinio saugumo aktą. Vokietijoje Adolfas Hitleris 1933 m. buvo paskirtas kancleriu, Japonija mėgino išplėsti savo valstybę, ir 1939 m. prasidėjo II pasaulinis karas. Dešimtmečio pabaigoje atsiradęs spalvotas kinas toliau darė įtaką žmonėms, kurie troško pabėgti nuo kasdienybės skurdo ir mėgdžiojo mėgstamas filmų žvaigždes. 1934 m. pasirodė filmas “Tai atsitiko vieną naktį”, ir Klarko Geiblo, nusimetančio švarką bei nedėvinčio apatinių marškinių, vaizdas lėmė vyriškų apatinių marškinių pardavimo sumažėjimą. Taip pat pasirodė tokie šedevrai, kaip “Vėjo nublokšti” ir “Ozo šalies burtininkas”.