Maudymosi kostiumėlis – bikinis
| | | |

Maudymosi kostiumėlis – bikinis

1946 metų liepos 5 diena dizaineris Louis Reard pristatė naują moterų maudymosi kostiumą – bikinį. Atrodo, kad tik išprotėjęs scenaristas ar pamišęs Green Peace aktyvistas galėjo susieti maudymosi kostiumų madą su branduoline grėsme. Tačiau tuom ir nuostabus XX amžius, kad jis išmoke iš traukti naudą iš pačių neperspektyviausių situacijų. 1946 metų liepos 5 dieną Christian Dior mados namai Louis Reard asmenyje pristatė naują maydymosi kostiumėlio modelį. Sakyti, kad jis toks buvo – reiškia nepasakyti nieko. Kolekcija ilgam šokiravo visuomeninę nuomonę: naujovė buvo laikoma mažiausiai nepadoria. Jis buvo pavadintas vienos salos vardu iš Maršalo archipelago Ramiajame vandenyne – „bikinis“. Reikalas tame, kad 1945 metų vasarą Jungtinės valstijos pradėjo eilę branduolinių bandymų. 1946 metais vieno atolo lagūnoje bomba sunaikino ištisą nurašytų laivų flotiliją, kie vėliau po vandeniu suprogdintas galingas užtaisas. Kai Reard galvojo, kaip pavadinti naują kostiumėlio modelį, jam papuolė laikraštis, kur pirmajame puslapyje buvo sensacingas pranešimas apie JAV branduolinius bandymus Bikini atole. Modeliuotojas nutarė sužaisti kontrastu dėl visuomeninio protesto sunaikinant rojaus salą. Jis pristatė gana atvirus kostiumėlius „sėkmingų JAV eksperimentų“ šviesoje.

2006 m. pavasario – vasaros maudymosi kostiumėliai (mados tendencijos)
| | | |

2006 m. pavasario – vasaros maudymosi kostiumėliai (mados tendencijos)

Artėja vasara, kurios neįsivaizduojame be išvykų savaitgaliais į gamtą, atostogų prie jūros, todėl dabar pats metas pasirūpinti įsigyti naują madingą maudymosi kostiumėlį. Pažiūrėkime, kokios mados tendencijos vyrauja maudymosi kostiumėlių madose. Maudymosi kostiumėlių madose vyrauja stilių įvairovė: nuo minimalizmo iki retro stiliaus komplektų – spalvų margumynas arba nekaltas baltos spalvos kuklumas, akį rėžiantys aksesuarai arba klasikinės proporcijos. Dizaineriai siūlo grįžti prie natūralumo ir rinktis maudymosi kostiumėlį be pakietinimų krūtinei prilaikyti. Rinkitės maudymosi kostiumėlį, kurio petnešėlės surišamos ant kaklo. Sekite maudymosi kostiumėlių mados tendencijas ir eidamos į paplūdimį būkite stilingos – įdegusios, su blizgančiais aukštakulniais, masyviais akiniais ir kitais aksesuarais, stilinga rankine, užsimetusios lengvą gundantį paplūdimio chalatėlį… Bus madingos ruda, deimantinė pilka, ryškios ir gaivios spalvos, egzotiškų raštų, dryžuotos medžiagos. Pasirodžiusi paplūdimyje su baltu maudymosi kostiumėliu, būsite itin madinga. Dizaineriai siūlo rinktis baltos spalvos maudymosi kostiumėlius, primenančius romantišką apatinį trikotažą. Dizaineris Moschino savo kolekcijose pristato baltos spalvos maudymosi kostiumėlius su originaliai nupieštomis kišenėmis ir dirželiais.

Mada. Maudymosi kostiumėliai 2006 m. gręžiasi praeitin
| | | |

Mada. Maudymosi kostiumėliai 2006 m. gręžiasi praeitin

Jau verta pradėti ruoštis maudynių sezonui ir išsirinkti naują maudymosi kostiumėlį. Na ir kas, kad saulutė dar vos išlenda iš už debesų, o vanduo toks šaltas, kad nė mažojo kojos pirštelio nesinori į jį kišti. Kol kas galima lepintis baseinų malonumais, o atėjus tikriesiems karščiams tas pats maudymosi kostiumėlis puikiai tiks ir maudynėms ežere ar jūroje. Maudymosi kostiumėlių stilių ir spalvų parduotuvėse tikra begalybė, tad kaip išsirinkti patį madingiausią ir gražiausią, kad nebūtumėte išjuokta net ir prabangiame užsienio kurorte? Dizaineriai 2006 m. šiltajam sezonui pristato spalvų paletę ir madingiausių modelių siluetus. 2006 m. šiltąjį sezoną bus itin madingos turkio mėlynumo ir kavos rudumo spalvų derinys. Jei iš šių spalvų išsirinksite vieną pagrindinę spalvą, būtinai nepamirškite nors ir mažyčio kitos spalvos akcentėlio: kaspinėliai, juostelės, sagtelės – tiks viskas. Tačiau pagrindinėmis gali būti ir abi spalvos. Rudos ir žydros gėlės, juostos, kvadratėliai paplūdimyje pavers Jus itin madinga. Tik nepamirškite, kad baltą odą turkio mėlynumo spalva vers atrodyti kiek melsvokai. Alyvinė spalva – taip pat madinga 2006 m. šiltąjį sezoną. Jei manote, kad ši spalva netinka prie Jūsų dar neįdegusio kūno, rinkitės maudymosi kostiumėlį su nedideliais šios spalvos akcentais, nors ir maudymosi kostiumėlio raištelių.

Kas tinka pliaže, arba Tautiško bikinio mados…
| | | |

Kas tinka pliaže, arba Tautiško bikinio mados…

Atrodo, ir madų žurnalus pavartome, ir „Fashion TV“ pažiūrime, o, pagaliau, ir sveika nuovoka galėtume pasikliauti, kaip derėtų atrodyti paplūdimyje, kaip maskuoti trūkumus ar atskleisti privalumus. Tačiau atsidūręs lietuvių atostogų sostinėje Palangoje, šalia „deivių“ lietuvaičių, kartais neturi kur akių dėti dėl pernelyg „ištryškusių“ kai kurių jų kūno vietų. Taigi artėjant vasaros sezonui pabandėme panagrinėti, kas gi šį sezoną paplūdimyje bus madinga. Madingiausi šiuolaikiniai maudymosi kostiumėliai turi savo pirmtakus, kurie šiandien atrodo keistai, nes yra labiau panašūs ne į rūbą, skirtą kūną ir sielą ilsinti ar mėgautis vasaros malonumais, o į sukneles, kurios sulig kiekvienu atostogų sezonu ėmė trumpėti, siaurėti, atidengdamos vis daugiau ir daugiau. Tik iš dalies panašūs į šiuolaikinius pirmieji bikiniai pasirodė 1946 metų liepą, skandalingai sukrėsdami pasaulį Anksčiau buvęs vientisas, pagaliau atostogų rūbelis buvo pasidalijęs į dvi atskiras kūno vietas dengiančias dalis, taigi nuogas kūnas tapo labiau matomas. Jei nėra talijos: kuomet klubai labai siauri, talija tampa neryški. Tiks vientisas kostiumėlis su aukštai iškirptais klubais. Itin gerai atrodo ir bikinis, kurio apatinė dalis gausiai puošta įvairiomis detalėmis. Dėl nedidelės krūtinės nerimaujančioms moterims patariama rinktis gausiau puoštą ir ryškių spalvų viršutinę dalį, o apatinę kostiumėlio dalį – vieno tono.

Tautinio bikinio mados
| | | |

Tautinio bikinio mados

Dizaineriai pataria viršutinę maudymosi kostiumėlių dalį rinktis gausiau puoštą ir ryškių spalvų, o apatinę – vienspalvę. Nerekomenduojami vientisi vienspalviai ar horizontaliomis juostelėmis marginti kostiumėliai. Jei ir tai neatrodo geriausia išeitis, galite naudoti silikono įdėklus. Nepamirškite ryškiaspalvių skarelių ir šalių, kuriomis galite slėpti pečius ar juosmenį. Besiplaikstantis vėjas ir plazdančios skarelių klostės pridengia kūną. Nepamirškite įsigyti maudymosi kostiumėlių dar prieš vykdamos atostogauti. Kurortiniuose miesteliuose jie daug brangesni, be to, poilsiaujant gaila daugiau laiko skirti tinkamo drabužėlio paieškoms. Jei norite turėti išskirtinį maudymosi kostiumėlį, kai kuriose parduotuvėse leidžiama pirkti atskirai liemenėlę ir atskirai kelnaites. Nesidrovėkite pasiteirauti. Keli žvilgsniai prie didesnio veidrodžio, tinkamai parinktos spalvos (nepamirškite: vienos lieknina, kitos storina), ir jūs atrodydite nuostabiai. O jei vis tiek jaučiatės beviltiškai, įsigykite tamsintą veidrodį. Jame atrodysite lieknesnė ir daili. Kai pati tuo patikėsite, patikės ir aplinkiniai! Naujausia šių metų tendencija – dryžuoti, su jūreiviškais ženklais ir virvelėmis, ryškūs atskirų dalių maudymosi kostiumėliai. Dominuoja ryškūs priedai: šifono skaros ir apsiaustai. papuošalai, paplūdimio krepšiai, net rankšluosčiai, ant kurių gulima deginantis.

Koks mano paplūdimio stilius
| | | |

Koks mano paplūdimio stilius

Parduotuvės “Miglė” pardavėja-konsultantė Živilė Narmontienė sako, kad šiemet, kaip ir pernai, populiarūs įvairūs dryžuoti, ryškių spalvų maudymosi kostiumėliai. Sezono naujiena – ryškūs floristiniai motyvai, siuvinėjimai karoliukais, įvairios grandinėlės, kriauklės, vėl populiarėja megzti maudymosi kostiumėliai. Pašnekovė sako, kad rinkoje atsiradus įvairioms paplūdimio skaroms, net ir vyresnio amžiaus moterys vis dažniau renkasi drąsesnius variantus, su kuriais patogu kaitintis saulėje, o skaros tampa ypač patogiomis skraistėmis einant kad ir pasimėgauti gaiviaisiais gėrimais. Tačiau kurortinis stilius – ne tik maudymosi kostiumėliai. Jis dar nelabai pripažįstamas. Tai liudija vaizdai iš lietuvių atostogų sostinės Palangos. Turbūt niekur kitur Lietuvoje neišvysi tokios nenusakomos, keistos, margos minios: ant aukštakulnių stypčiojančios paauglės ir margas sukneles klasikiniais švarkais apsigaubusios solidžios damos, sportinius kostiumus dėvintys ir į šlepetes įsispyrę jauni vyrai ir elegantiškos, lyg iš iškilmingo vakarėlio ištrūkusios porelės. Vilniaus modelių namų dizainerė Renata Maldutienė sako, kad Palanga – deja, tipiškas provincijos kurortas. Juokingai, o kartais ir graudžiai atrodo jaunos vežimėlius stumiančios moterys, bijančios pašėlti su vaikais, nes nusilauš aukštakulnius ar susigadins kruopščiai dailintą, iš serialo nusižiūrėtą šukuoseną.

Kas tinka paplūdimyje, arba tautinio bikinio mados…
| | | |

Kas tinka paplūdimyje, arba tautinio bikinio mados…

Šiandieninė mada labai eklektiška, todėl žengiant koja kojon su ja neišsiverčiama be dizainerių. O šie prognozuoja, kad 2006 m. vasara nepašykštės vaivorykštės ryškumo spalvų, tačiau netrūks ir subtilios, juodos ir baltos spalvų. Apie neatsiejamą vasaros atributą – jūrą – bylos mėlyna, žydra ir balta spalvos. Šiemetinės vasaros išrinktasis – minimalistinis stilius, parduotuvių stendų reklamose plyšos apie maudymosi kostiumėlių kokybiškumą ir švarą. Lengviau atsipūs visi tie, kurie nesiryžtų pereiti naujojo sezono podiumu demonstruodami netobulas kūno linijas ar pernelyg „ištryškusias“ kai kurias kūno vietas. Šį sezoną paplūdimyje ─ jokių amžiaus ribų ir jokių griežtų tabu. Šią vasarą maudymosi kostiumėlių stilistiką lemia individualios manekenų figūros ir jų charakterio savybės. Panašu, kad nuvargę nuo madų žurnalų sklaidymo ir ,,Fashion TV“ kanalo diktato poilsiautojai susigražins sveiką nuovoką. XX a. 5-ajame dešimtmetyje sukurta V. Šeldono pagrindinių kūno tipų teorija buvo pagrįsta trijų žmogaus kūno audinių sluoksnių vyravimu: endoderma (virškinimo sistema), mezoderma (raumenys ir kraujo apytakos sistema) ir ektoderma (išorinis odos sluoksnis). Kiekvienas iš išvardintų kūno tipų susijęs su asmenybės ypatumais. Remiantis šiais dėsniais buvo sukurtas Vyrų atlasas, kuriame pateiktos visų tipų nuotraukos. Įdomu tai, kad atlasas buvo skirtas tik vyrų tipologijai, o moterų atlasas dienos šviesos taip ir neišvydo.