Vasaros šūkis: ,,Atsipalaiduok ir būk savimi !”

Šiandieninė mada labai eklektiška, todėl žengiant koja kojon su ja neišsiverčiama be dizainerių. O šie prognozuoja, kad 2006 m. vasara nepašykštės vaivorykštės ryškumo spalvų, tačiau netrūks ir subtilios, juodos ir baltos spalvų. Apie neatsiejamą vasaros atributą – jūrą – bylos mėlyna, žydra ir balta spalvos. Šiemetinės vasaros išrinktasis – minimalistinis stilius, parduotuvių stendų reklamose plyšos apie maudymosi kostiumėlių kokybiškumą ir švarą. Lengviau atsipūs visi tie, kurie nesiryžtų pereiti naujojo sezono podiumu demonstruodami netobulas kūno linijas ar pernelyg „ištryškusias“ kai kurias kūno vietas.

Šį sezoną paplūdimyje ─ jokių amžiaus ribų ir jokių griežtų tabu. Šią vasarą maudymosi kostiumėlių stilistiką lemia individualios manekenų figūros ir jų charakterio savybės. Panašu, kad nuvargę nuo madų žurnalų sklaidymo ir ,,Fashion TV“ kanalo diktato poilsiautojai susigražins sveiką nuovoką.

Kūnas kalba apie asmenybę

XX a. 5-ajame dešimtmetyje sukurta V. Šeldono pagrindinių kūno tipų teorija buvo pagrįsta trijų žmogaus kūno audinių sluoksnių vyravimu: endoderma (virškinimo sistema), mezoderma (raumenys ir kraujo apytakos sistema) ir ektoderma (išorinis odos sluoksnis). Kiekvienas iš išvardintų kūno tipų susijęs su asmenybės ypatumais. Remiantis šiais dėsniais buvo sukurtas Vyrų atlasas, kuriame pateiktos visų tipų nuotraukos. Įdomu tai, kad atlasas buvo skirtas tik vyrų tipologijai, o moterų atlasas dienos šviesos taip ir neišvydo. Šis straipsnis – skola nuskriaustoms moterims ir mini atlasas vasarai.

Svarbiausia – kompanija

V. Šeldono teorija teigia, kad endomorfinio tipo žmonės vertina patogumą, gerą kompaniją, subtilų humoro jausmą ir prieraišumą. Gal todėl jų kūnas minkštas ir apvalus, raumenys neišvystyti, o virškinimo sistema išvystyta netgi pernelyg. Šio tipo asmenybės dievina skanų maistą, tad nenuostabu, kad susiruošę į paplūdimį pirmiausia pagalvoja, kaip čia sutalpinus kuo daugiau ir kuo skanesnio maisto į savąjį krepšį ir tik atsidūrusios paplūdimyje susisgrimba, kad taip ir nepagalvojo apie savo ,,linijas“. Tiesa, dažna storulė būna susigyvenusi su savo ,,mase“, todėl ir pernelyg galvos sau dėl antsvorio, kyšančio pro maudymosi glaudes, nekvaršina. Paslėpti vieną kitą kūno trūkumą savo išvaizda besirūpinančioms storulėms dizaineriai siūlo net keletu gudrybiu.

Esate apkūni? Rinkitės tamsesnių spalvų, vientisus maudymosi kostiumėlius su raišteliais ar peršviečiamais įsiuvais. Nerekomenduojamos klostės (drapiruotė), netinka balti ar švytintys kostiumėliai.

Nerimaujate dėl pilvuko? Ne bėda, – sako garsus dizaineris Mantas Petruškevičius. Galima vizualiai sumažinti pilvą, renkantis apatinę kostiumėlio dalį su klostytu audiniu (drapiruote) ant klubų. Puikiai tinka ir bikiniai su žemesne talijos linija.

Neturite talijos? Nurimkite. Ją turi visi. Matyt, jūsų klubai labai siauri, todėl ir talija neryški. Jei norite ją paryškinti, rinkitės vientisą maudymosi kostiumėlį su aukštai iškirptais klubais. Itin gerai atrodys bikinis, kurio apatinė dalis gausiai puošta įvairiomis detalėmis.

Aš pati sau draugė…

Karštos ir vasariškos saulės akivaizdoje nesunkiai atpažinsite dar vieną V. Šeldono tipažą − ektomorfinio kūno savininkes. Priešingai nei endomorfinio tipo žmonės ektomorfikai pasižymi drovumu, dažniau ,,nubrėžia“ privatumo valdas, priešingai nei pirmasis tipas šis nėra kalbus, bijo viešumos, labiau linkęs į apmąstymus. Apie emocinį šio tipo suvaržymą byloja ir jo kūno formos: nuolaidūs pečiai, plokščia krūtinė, jaunatviškumas, lieknumas ir didelės smegenys (kaip jau supratote, tai bene protingiausias tipas). Ruošdamosios į paplūdimį, šio tipo moterys dažniausiai nerimauja dėl nedidelės krūtinės ir pernelyg didelio ,,kaulėtumo“ t. y. lieknumo.

Kaip vizualiai padidinti krūtinę?

Dizaineriai pataria rinktis gausiau puoštą ir ryškių spalvų viršutinę maudymosi kostiumėlių dalį, o apatinę kostiumėlio dalį – vienspalvę. Nerekomenduojami vientisi vienspalviai ar horizontaliomis juostelėmis marginti maudymosi kostiumėliai. Jei ir tai jums neatrodo geriausia išeitis, galite naudoti silikono įdėklus. Svarbiausia, kad gerai jaustumėtės ir pasitikėtumėte savimi!

Kaip atrodyti kiek pilnesnei?

Nepamirškite ryškiaspalvių skarelių ir šalių, kuriomis galite pridengti pečius ar juosmenį. Besiplaikstantis vėjas ir jame plazdančios skarelių klostės ir jums, ir aplinkiniams leis pamiršti jūsų lieknumą. Mėgaukitės savo kūnu.

Gausiu, ką noriu!

Mezomorfinio tipo asmenis pažinsite iš sunkaus, raumeningo, stačiakampio kūno formos, plonos odos ir tiesios laikysenos. Šio tipo asmenys drąsūs, energingi, aktyvūs ir dinamiški. Jie nenustygsta vietoje, dažnai parodo savo temperamentą ir užsispyrimą. Paplūdimyje dažniausiai jie žaidžia tinklinį, svaidydami kamuolį kone iki Švedijos sienų. Agresyvoki, kartais net į riziką linkę mezomorfinio tipo poilsiautojai dažnai abejingi aplinkinių nuomonei. Daug energijos iššvaistantys savo emocijų išraiškai šio tipažo žmonės pasižymi atkaklumu, nuotykių troškimu ir kas be ko, dominavimu.
Ką slėpti ir ką rodyti šiam tipui?

Mezomorfinio tipo asmenybėms dizaineris Mantas Petruškevičius pataria rinktis – priešingai nei nedidelės krūtinės savininkėms – margaspalvę apatinę kostiumėlio dalį, o viršutinę – vieno tono. Tiks ir šortukai su plačiu diržu. Venkite siaurikių („stringų“) ir aukštai kirptų klubų.

Apie bikinius

Nesvarbu, kokiam tipui priklausote. Galvodami apie savo kūno privalumus ir trūkumus nepamirškite įsigyti maudymosi kostiumėlių dar prieš vykdami atostogauti. Kurortiniuose miesteliuose jie daug brangesni, saulė, vanduo ir įdegę priešingos lyties atstovai šiek tiek susuka protą, todėl galite išsirinkti visai ne tai, kas jums tinka. Be to, poilsiaujant gaila daugiau laiko skirti tinkamo drabužėlio paieškoms. Jei norite turėti išskirtinį maudymosi kostiumėlį, kai kuriose parduotuvėse leidžiama pirkti atskirai liemenėlę ir atskirai kelnaites. Nesidrovėkite pasiteirauti. Dizainerio Manto teigimu, lietuvaitės dėl pinigų stygiaus ne itin paiso naujausių bikinio madų, nes garsių gamintojų prekės kainuoja labai daug. Nereikėtų dėl to krimstis: Lietuvoje galima rasti ir pigesnių madingų kostiumėlių. Mados žinovas apgailestauja, kad visus atostogautojus vienija akivaizdi tendencija – ne drabužis tarnauja žmogui, bet, atvirkščiai, rūbas įspraudžia žmogų į rėmus, neleidžia atsipalaiduoti. Ir ne dėl to, kad drabužėlis yra siaurokas per klubus. Tiesiog kartais garsus vardas ant etiketės įpareigoja pasitempti (juk negali turėti spuogo ant nugaros, vilkėdama Versace).

Taigi užmirškite trumpam dizainerių brukamas madas ir pažiūrėkite, ko ,,reikalauja“ jūsų kūnas. Keli žvilgsniai prie didesnio veidrodžio, tinkamai parinktos spalvos (nepamirškite – vienos jų lieknina, kitos – storina) ir jūs ─ savo mados kalvis. O jei, kad ir kiek besisukinėtumėte prieš veidrodį, vis tiek jaučiatės beviltiška – štai jums mažas ir nebrangus triukas: įsigykite tonuotą (tamsintą) veidrodį. Jame atrodysite lieknesnė ir daili lyg iš Karibų pakrantės. Kai pati tuo patikėsite, patikės ir aplinkiniai!
Tiems, kuriems veidrodis taip ir liks nebylus, keli dizainerių potepiai: naujausia šių metų tendencija – jūreiviškas stilius. Tai dryžuoti, su jūreiviškais ženklais ir virvelėmis, ryškūs maudymosi kostiumėliai. Nekinta tik tai, jog šis rūbelis išlieka vientisas arba atskiras. Šiais metais madingesni atskirų dalių maudymosi kostiumėliai. Dominuoja daug spalvų, ryškūs priedai – šifoninės skaros ir apsiaustai. Nereikėtų pamiršti ir to, kad pastaraisiais metais be galo svarbu ne tik pačios naujausios mados bikinis, bet ir prie jo derinami įvairūs papuošalai, paplūdimio krepšiai, net rankšluosčiai, ant kurių gulima deginantis.

Vyrams ─ apkarpytos trumpikės

Dizaineriai nepamiršta ir vyrų. Vyriškų maudymosi glaudžių madoje taip pat nemažai naujovių. Madingiausios – jūreiviško stiliaus kelnaitės, margintos horizontaliomis linijomis. Vyriškos kelnaitės pastaruoju metu vis daugiau „apkarpomos“ – lieka trikampiai, poilgiai aptempti ir laisvesni šortukai su didelėmis iškirptėmis sėdmenų zonoje. Nepamirškite įvairiaspalvių kepurėlių nuo saulės! O svarbiausia – savo kūno formų. O dar svarbiau – geros nuotaikos. Ir tonuoto veidrodžio. Dėl viso pikto.

Šiuolaikiniai maudymosi kostimėlių pirmtakai atrodo keistai. Jie daugiau panašesni ne į drabužį, skirtą kūnui ar sielai ilsinti, mėgautis vasaros malonumais, o į sukneles, kurios kiekvieną atostogų sezoną vis trumpėjo, siaurėjo, atidengdamos vis daugiau nuogo kūno. 1946 metų liepą pasirodė pirmieji skandalingieji bikiniai (tik iš dalies panašūs į šiuolaikinius), sukrėtę visą pasaulį. Taip vientįsas atostogų drabužis pasidalijo į dvi atskiras kūno vietas dengiančias dalis ir apnuogino neregėtai daug žmogaus kūno.

Ramutė CHOMENTAUSKIENĖ
Kęstutis JUŠKA
Kristina KANIŠAUSKAITĖ

Literatūra: http://www.kheper.net

Views All Time
Views All Time
3544
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!