Kas tinka pliaže, arba Tautiško bikinio mados…

camilla 200616 968 Straipsniai.lt

Atrodo, ir madų žurnalus pavartome, ir „Fashion TV“ pažiūrime, o, pagaliau, ir sveika nuovoka galėtume pasikliauti, kaip derėtų atrodyti paplūdimyje, kaip maskuoti trūkumus ar atskleisti privalumus. Tačiau atsidūręs lietuvių atostogų sostinėje Palangoje, šalia „deivių“ lietuvaičių, kartais neturi kur akių dėti dėl pernelyg „ištryškusių“ kai kurių jų kūno vietų. Taigi artėjant vasaros sezonui pabandėme panagrinėti, kas gi šį sezoną paplūdimyje bus madinga.

Pirmieji maudymosi kostiumėliai

Madingiausi šiuolaikiniai maudymosi kostiumėliai turi savo pirmtakus, kurie šiandien atrodo keistai, nes yra labiau panašūs ne į rūbą, skirtą kūną ir sielą ilsinti ar mėgautis vasaros malonumais, o į sukneles, kurios sulig kiekvienu atostogų sezonu ėmė trumpėti, siaurėti, atidengdamos vis daugiau ir daugiau. Tik iš dalies panašūs į šiuolaikinius pirmieji bikiniai pasirodė 1946 metų liepą, skandalingai sukrėsdami pasaulį Anksčiau buvęs vientisas, pagaliau atostogų rūbelis buvo pasidalijęs į dvi atskiras kūno vietas dengiančias dalis, taigi nuogas kūnas tapo labiau matomas.

Straipsniai 1 reklama

Kad trūkumai liktų nepastebėti

Jei nėra talijos: kuomet klubai labai siauri, talija tampa neryški. Tiks vientisas kostiumėlis su aukštai iškirptais klubais. Itin gerai atrodo ir bikinis, kurio apatinė dalis gausiai puošta įvairiomis detalėmis.

Dėl nedidelės krūtinės nerimaujančioms moterims patariama rinktis gausiau puoštą ir ryškių spalvų viršutinę dalį, o apatinę kostiumėlio dalį – vieno tono. Nerekomenduojami vienspalviai vientisi bei horizontaliomis juostelėmis marginti (paskutinis mados klyksmas) kostiumėliai. Galima naudoti ir silikono įdėklus į liemenėlę.

Jei Jūsų pečiai platūs, garsus dizaineris Mantas Petruškevičius pataria rinktis atvirkščiai nei nedidele krūtine besiskundžiančioms – margaspalvę apatinę kostiumėlio dalį, o viršutinę – vieno tono. Tiks ir šortukai su plačiu diržu, kvadratinė dekoltė. Patariama vengti „stringų“ ir aukštų iškirpimų ant klubų.

Esate apkūni? Rinkitės tamsesnių spalvų, vientisus kostiumėlius su raišteliais ar peršviečiamais įsiuvais. Nerekomenduojamos klostės (drapiruotė), netinka balti ar neoniniai kostiumėliai.

Nerimaujate dėl pilvuko? Ne bėda, kaip sako garsus dizaineris, galima vizualiai sumažinti pilvą, renkantis apatinę kostiumėlio dalį su klostytu audiniu (drapiruote) ant klubų. Puikiai tinka ir bikiniai su pažeminta talijos linija.

Svarbu

Įsigykite maudymosi kostiumėlį dar prieš vykdami atostogų. Kurortiniuose miesteliuose jų kainos didesnės, be to, jei vykstate poilsiauti tiesiog gaila daugiau laiko skirti tinkamo drabužėlio paieškoms. Jei norite turėti išskirtinį maudymosi kostiumėlį, kai kuriose parduotuvėse leidžiama pirkti atskirai liemenėlę ir atskirai kelnaites. Nesidrovėkite pasiteirauti.

Moterims

Kaip tikina dizaineris Mantas, lietuvės dėl pinigų stygiaus ne itin paiso naujausių bikinio madų, nes garsių gamintojų prekės kainuoja labai daug. Nereikėtų dėl to krimstis, nes Lietuvoje galima rasti ir pigesnių madingų už prieinamą kainą. Mados žinovas apgailestauja, kad visus atostogautojus vienija akivaizdi tendencija – ne drabužis funkcionalumu tarnauja žmogui, bet atvirkščiai – rūbas įspraudžia žmogų į rėmus, neleidžia atsipalaiduoti. Naujausia šių metų tendencija – jūreiviškas stilius. Tai dryžuoti, su jūreiviškais ženklais ir virvelėmis, ryškūs maudymosi kostiumėliai. Nekinta tik tai, jog šis rūbelis išlieka vientisas arba atskiras. Šiais metais madingesni – atskirų dalių maudomukai. Dominuoja daug spalvų, ryškūs priedai – šifoninės skaros ir apsiaustai. Nereikėtų pamiršti ir to, jog pastaraisiais metais be galo svarbu ne tik pačios naujausios mados bikinis, bet ir prie jo derinami įvairūs papuošalai, paplūdimio krepšiai, net rankšluosčiai, ant kurių gulėsite degindamiesi.

Vyrams

Vyriškų maudymosi glaudžių madoje taip pat pastebima naujovių. Madingiausios – jūreiviško stiliaus kelnaitės, margintos horizontaliomis linijomis. Vyriškos kelnaitės pastaruoju metu vis daugiau „apkarpomos“ – lieka trikampiai, poilgiai aptempti ir laisvesni šortukai su dideliais iškirpimais ant sėdmenų. Madingos ir įvairios kepurėlės.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]