Moteriškas apatinis trikotažas gali būti paprastas ar sportinio stiliaus. Jis būna raštuotas, puoštas nėriniais, pagamintas iš medvilnės, sintetinių medžiagų ar šilko, arba net koks nors ypatingas kūrinys. Jūs sprendžiate, ką pasirinkti, ir visiškai nesvarbu, kokius drabužius dėvite: nėriniuoti apatiniai visuomet derės prie jūsų drabužių, taip pat kaip ir be nėrinių. Svarbiau, kad jūs atkreiptumėte dėmesį į apatinių drabužių medžiagą.

Jei negalite dėvėti drabužių iš sintetinių medžiagų, būkite atsargi rinkdamasi nėriniuotus ar puoštus, nes papuošimai dažniausiai gaminami iš sintetinio pluošto. Neteisinga manyti, kad elegantiški drabužiai turėtų būti dėvimi kartu su puošniais apatiniais, arba kad prie paprastesnių drabužių labiau dera paprasti apatiniai. Jūs turėtumėte rinktis apatinius ne pagal viršutinius drabužius ir aksesuarus, bet pagal tai, ar jie teikia komforto ir lengvumo jausmą. Be to, nepamirškite, – o jei reikės nusirengti, ar galbūt kas nors kitas jus nurengs…

Kai kurie praktiniai patarimai…

Jei jus erzina nėriniai, ar jie dirgina odą, neturėtumėte savęs prievartauti ir dėvėti šiuos apatinius. Paprasčiausi apatiniai drabužiai gali būti gražūs ir net gundantys. Drabužio stilius ir kirpimas sąlygoja apatinių drabužių formą ir spalvą, bet ne jų stilių, – taip vienu balsu tvirtina ekspertai. Kitaip sakant, apatinių drabužių spalva turėtų derėti prie viršutinių. Prie šviesių spalvų suknelių dera šviesios spalvos liemenėlės, baltiniai ar glaustinukės, tuo tarpu tamsus apatinis trikotažas dera tik prie tamsių drabužių. Niekuomet nedėvėkite tamsios spalvos liemenėlės po šviesia palaidine ar baltos liemenėlės po tamsia suknele.

Tačiau stiliaus mokyklos kuria vis naujas drabužių dėvėjimo tendencijas, – paryškina ar atidengia apatinį trikotažą, kad pabrėžtų seksualią ir provokuojančią moters išvaizdą. Net konservatyvesni garsiausi drabužių modeliuotojai šiandien priėmė šią idėją, tačiau jie kuria aprangos stilių, kad apatinis trikotažas šiek tiek matytųsi ar jį pabrėžia tik masiniuose vakarėliuose. Kitas patarimas, o gal net pats geriausias patarimas: nedėvėkite apatinio trikotažo po trikotažo palaidinuke; šie drabužiai skirti moters figūros linijoms pabrėžti.

Tačiau visi žinome, kad taip buvo ne visuomet. Per paskutinius šimtą metų apatinio trikotažo mada keitėsi. Ar ideali moteris dešimtmečiais pati rinkosi apatinio trikotažo mados kryptis, ar atvirkščiai – nauji apatiniai drabužiai buvo patrumpinti, nes buvo kuriami kultinėms moterims? Sunku pasakyti. Tačiau tikrai nenuginčijama, – kad apie 1900 metus aukštuomenės moteris sugaišdavo pusę dienos, kad apsirengtų, o šių dienų beprotiškame pasaulyje sunku šį faktą net suvokti. Tų laikų moterys dalį dienos praleisdavo vien tik apirengimui ar drabužių keitimui. Nenuostabu, nes jos turėjo apsivilkti apie du-tris kilogramus drabužių: apatines kelnaites, įvairiausius apatinius pasijonius, korsetą, kojines, sijonus, taip joms tekdavo rengtis ir vasarą.

Jei matėsi nuogos kulkšnys, tai buvo laikoma nepadorumu, netgi batus reikėjo slėpti po sijonais, kurie siekė žemę. Apatinio trikotažo pasikeitimo per šimtmetį esmė, kad jis tapo daug paprastesnis ir natūralesnis. 1896 metais buvo įsteigta draugija, kovojanti prieš korsetus. Draugija, kuri kovojo už paprastesnius, praktiškesnius moterų drabužius, deklaravo laisvę prieš bet kokį spaudimą ir suvaržymus. Dėl korsetų, tai ši draugija pasiekė savo tikslą. Jei moteris nėra operetės teatro artistė, kažin, ar ji norėtų atrodyti lieknesnė dėvėdama korsetą.

Šiuo metu apatinis moteriškas trikotažas yra gražus, patogus ir erotiškas. Jis demonstruojamas, jei yra pageidaujančių jį matyti, arba jo niekas nemato, nes jis prigludęs prie kūno. Naujausias apatinių drabužių madų pasikeitimų etapas – kelnaitės su juostele, kurios pagamintos 1981 m. Kelnaičių su juostele gamybai sunaudojama tiek medžiagos, kiek jos reikia pridengti tik pačias būtiniausias vietas. Ką gi apie tai pasakytų apatinio trikotažo siuvėjai praėjusio amžiaus pradžioje?

Views All Time
Views All Time
4070
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!