CNet žinių tarnyba paskelbė neįtikėtiną žinią: Bill’as Gates’as nori platinti Windows operacinės sistemos programinius tekstus už dyką. Tai tikrai neįtikėtina žinia, mat iki šiol Windows buvo pačia brangiausia operacine sistema. Bill’as Gates’as teigia, kad tokį sprendimą lėmė pagarsėjęs teismo procesas prieš MicroSoft. Amerikos Teisingumo departamentas ir 19 valstijų dėl nesąžiningos konkurencijos patraukė MicroSoft firmą į teismą, ir šį teismą laimėjo. Teismas nuspręndė, kad MicroSoft firma pasinaudojo savo monopolistine padėtimi operacinių sistemų rinkoje, ir dėl to konkurentai su MicroSoft varžytis negalėjo.

Greitai prasidės galutinė teismo dalis, kurioje bus nuspręsta, ką daryti su MicroSoft kompanija. Vienas iš galimų variantų – suskaidyti MicroSoft firmą į kelias mažesnes kompanijas, kurios negalėtų kenkti konkuruojančioms firmoms. Daugelis kaltintojų siūlė paskelbti Windows operacinės sistemos programinius tekstus. Tada konkurentai bent jau galėtų žinoti, kaip sudaryta Windows sistema, ir dėl to galėtų kurti geresnes programas.

Dabartinis Bill’o Gates’o planas gali nutraukti teismo procesą – jei Windows operacinės sistemos tekstai bus paskelbti, niekas negalės teigti, kad MicroSoft naudojasi savo monopolistine padėtimi. Kiekviena programavimo firma galės gaminti nuosavą Windows sistemos versiją.

Views All Time
Views All Time
2094
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!