Davidas L. Smithas, sukūręs kompiuterinį virusą „Melissa“, kuris prieš trejus metus supančiojo kompiuterių tinklą visose JAV, buvo nuteistas 20 mėnesių kalėjimo ir turės sumokėti 5000 dolerių baudą. Viruso kūrėjas, išėjęs iš kalėjimo 3 metus negalės naudotis internetu, kompiuteriniais tinklais ar skelbimų lentomis be teismo sutikimo. Teisėjas taip pat nusprendė Smithui skirti 100 valandų viešųjų darbų, ir taip išnaudoti nusikaltėlio darbo kompiuteriu įgūdžius. Smithas, kuris buvo sučiuptas greitai po viruso išplatinimo, buvo pripažintas kaltu dar 1999-ųjų gruodį. Gindamasis Smithas prisipažino kaltu dėl 80 mln. dolerių nuostolių.

Virusas „Melissa“ buvo vienas iš pirmųjų didžiųjų virusų, nusiaubusių korporacinius tinklus. Virusas atkeliaudavo kaip el.laiškas, kurio temos eilutė buvo tokia: „Important message from“ ir toliau jūsų pažįstamo vardas. Jei „Outlook“ vartotojas atidarydavo priesagą, virusas save išsiųsdavo 50 pirmųjų adresų knygelėje ir prie temos eilutės pridėdavo jūsų vardą.

Nors pats virusas nebuvo piktavališkas, kadangi netrindavo failų, tačiau eksponentinis pranešimų dauginimasis sugadino kai kurias sistemas.

Views All Time
Views All Time
1990
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!