Internete pasirodė naujoviškas virusas, naikinantis kompiuterio diskuouse esančius duomenis. Šis virusas turi ir kitą bjaurią savybę – jis trukdo dirbti Amerikos greitosios pagalbos tarnybai. Kol kas šis virusas yra gana retas paplisti, bet jei jis paplistų smarkiau, dėl jo veiklos nukentėtų nemažai žmonių. Pirmieji pranešimai apie kirminą, pavadintą „BAT.Chode.Worm“, „Firkin worm” ar „911 virus” pasirodė Federalinio Tyrimų Biuro nacionaliniame infrastruktūros apsaugos centre. Deja, šie pranešimai nieko bendro su pokštais neturėjo. Teigiama, kad šis kirminas, Internete ieško kompiuterių, kurie leidžia skaityti failus ir naudoti spausdintuvą, į šiuos kompiuterius įsirašo, perrašo kietojo disko informaciją ir, jei randa modemą, skambina 911 telefonu.

Šiuo telefonu Amerikoje galima iškviesti gaisrinę, policiją arba greitąją pagalbą. Jei naujasis virusas paplistų, į pagalbos tarnybas būtų beveik neįmanoma prisiskambinti, nes šioms tarnyboms nuolat skambinėtų virusai.

SANS Institutas, renkantis informaciją apie kompiuterių saugumą, skelbia, kad šis kirminas yra pirmasis Windows virusas,kuris peršoka tiesiai iš vieno kompiuterio į kitą naudodamasis Internetu be elektroninio pašto. F-Secure firma teigia, kad šiuo metu užregistruotos jau trys viruso versijos. Symantec kompanija praneša, kad kirminas paplito mažiausiai aštuoniuose stambių Interneto tiekėjų tinkluose.

SANS institutas visus savo lankytojus įspėja, tai piktybinis virusas. Instituto atstovai mano, kad šis virusas gali padaryti labai didelę žalą. Markas Adamsas, vadovaujantis Nacionalinei pagalbos telefonų asociacijai teigia, kad virusas nesudarė ypatingų problemų pagalbos agentūrai JAV teritorijoje.

„F-Secure” ir „Symantec” Antivirusų centras jau platina programas, galinčias šį virusą sunaikinti. Korporacija „Gibson Research“ Internete ėmė platinti instrukcijas, kurios padeda nustatyti, ar Jūsų sistema jau užkrėsta.

Nors daugelis susirūpinę, dalis kompiuterių specialistų teigia, kad šis virusas negali smarkiai pakenkti. Pavyzdžiui, Network Associates kompanija teigia, kad šis virusas nėra labai pavojingas, ir daugumai žmonių gali sukelti tik menkus nepatogumus.

Views All Time
Views All Time
2094
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!