Šįkart šioje publikacijoje nusprendėme iš arčiau pažvelgti į tinklo plėtrą mieste bei jos niuansus. Atsakyti į pačių vilniečių rūpimus klausimus apie plėtrą bei projektavimą bei jo metu kylančias problemas padėjo „Skynet“ vadybininkas Ričardas Bacevičius bei „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninio skyriaus direktorius Viktoras Skrickis.

Vienas didžiausių bei sparčiausių Lietuvoje „Skynet“ tinklas plečiasi vis aktyviau bei sparčiau. Netrukus ketinama padengti dar didesnę miesto dalį. Artimiausiu metu dar daugiau sostinės gyventojų galės mėgautis spartaus optinio interneto teikiamais privalumais.

Pasak vadybinko Ričardo, artimiausiu metu „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ ketina plėstis į Antakalnio bei Lazdynų mikrorajonus. Nors projektavimo darbai šiuo metu jau oficialiai pradėti, tačiau susiduriama su tam tikromis problemomis. Pasak Ričardo, Lazdynuose šiuo metu vyksta gausybė įvairių kitų kasinėjimo, projektavimo darbų, veiklą trikdo papildomi kanalai. Panaši situacija ir Antakalnyje – čia laukiama techninių sąlygų iš AB „Lietuvos telekomas“. Nors su panašiomis projektavimo problemomis susiduriama kaskart pradedant darbus naujame mikrorajone, tačiau šios problemos sprendžiamas pakankamai greitai bei operatyviai.

Visiškai neseniai sėkmingai baigti Šnipiškių bei Žvėryno mikrorajonų projektavimo darbai – šiuose mikrorajonuose radijo ryšys jau pakeistas optiniu, tad nuo šiol šių mikrorajonų gyventojai jau gali naudotis optinio interneto teikiamais privalumas. O jų tikrai daug – nuo interneto ryšio iki vieno didžiausių Lietuvoje FTP tinklų, taip pat skaitmeninė televizija, IP telefonija, kompiuteriniai žaidimai per tinklą, interneto radijas, nemokamos teisinės konsultacijos, videoforumai, vaizdo ir garso konferencijos ir dar daugiau.

Tačiau mikrorajono prijungimas prie tinklo dar nereiškia, jog „Skynet“ tinklas bus įdiegtas visuose to rajono namuose. Neretai nutinka ir taip, jog viename name internetas yra, o kitame, šalimais – ne. Čia, pasak Ričardo bei Viktoro, susiduriama su keletu problemų. Visų pirma, ne visos bendrijos nori „įsileisti“ „Skynet“ tinklą į savo namus, todėl yra kyla tokių problemų. Tam, kad name būtų galima pradėti triušmą keliančius darbus, pasak Viktoro, reikia nemažiau 51 procento to namo gyventojų sutikimo.

Problemų sukelia ir vadinamieji „praėjimai pro sandėliukus“. Mat dažnai, norint pasiekti vienus klientus, reikia pasinaudoti kaimynų sandėliukai , kad būtų galima patekti iki kitos laiptinės. Neretai kaimynai su tuo nesutinka, mat tai jų privati teritorija. „Tuomet išvis negalime jungti“, – teigia Viktoras.

„Yra ir kitokių problemų – kartais koją pakiša užkimšti tarpaukštiniai kanalai (tampa neįmanoma pakilti iki kliento), problemų sudaro ir gyventojai, besipriešinantys naujų kanalų įvedimui“, – dar daugiau kylančių problemų vardijo Ričardas.

Aktyviai plečiamasi ir kituose mikrorajonuose. Aktyviausiai šiuo metu dirbama Karoliniškėse, vėliau šiais metais ketinama plėstis į Baltupius bei Naujininkus, jau prijungta dešimtys kitų rajonų. Didžiausias susidomėjimas „Skynet“ paslaugomis – Pilaitėje.

Kai kuriuose mikrorajonuose, tokiuose kaip Karoliniškės bei Lazdynai, telekomunikacijos yra iš dalies pasenusios, todėl kyla dažnai techninių problemų vedant „Skynet“ šviesolaidinį internetą.

Neretai sunkiai sprendžiamos darbų atlikimo problemos su bendrovėmis, kurios sprendžia organizacinius „Skynet“ interneto tiekimo klausimus, pvz. „Lietuvos telekomu“. Reikalingi įvairūs leidimai bei raštai, suteikiantys teisę gyventojams teikti „Skynet“ šviesolaidinį internetą.

„Skynet“ šviesolaidinis tinklas jungia visus prie šios bendruomenės prisijungusius narius į vieną unikalų informacinį tinklą. „Skynet“ plečiasi ne tik į plotį, bet ir į kokybę. Visiems el. tinklo nariams suteikiamos unikalios galimybes dalyvauti el. visuomenės kūrimo bei ugdymo procesuose bei juos visapusiškai plėtoti.

Sukurti e. policijos, e. teisės, e. medicinos, e. mokslo bei e. vyriausybės projektai įgalina „Skynet“ vartotojams tapti aktyviais ir itin reikalingais informacinės bei žinių visuomenės dalyviais, aktyviai dalyvauti jos procesuose, todėl „Skynet“ plėtra turėtų būti abipusiu pasitikėjimu pagrįstas reiškinys. Kuo sostinės gyventojai labiau į savo namus įsileis naujoves bei moderniais technologijas, tuo jie labiau patikės jų teikiama nauda bei privalumais, tuo informacinės visuomenės bei visapusiško sostinės e. tinklo plėtra vyks greičiau.

„Skynet“ tinklas sparčiai plečiasi

V.Drusko 10

Sparčiausio Lietuvoje interneto bendruomenė – „SkyCommunity“ (VIDEO)

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (VIDEO)

„Penkių kontinentų“ interneto telefonijos paslauga (VIDEO)

Views All Time
Views All Time
3550
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!