Nors šį antradienį Silicon Graphics ir paskelbė apie naujus savo Columbia superkompiuterio spartos rekordus (priminsime, kad kompiuteris sukurtas NASA užsakymu), kompanija taip pat pasiekė ir dar vieną, aukštesnį rezultatą – 51,9 trilijonų operacijų per sekundę.

Pristatydama Columbia superkompiuterį, SGI paskelbė pasiekusi 42,7 trilijonų operacijų per sekundę greitį, kas sudaro 42,7 teraflopo. Šis skaičius jų naująjį kūrinį iškart pastatė į 500 paties galingiausių pasaulio kompiuterių sąrašo pradžią, aukščiau, negu 25,9 teraflopo galintis pasigirti NEC Earth Simulator gigantas ir pagrindinis pretendentas į greičio rekordą – IBM Blue Gene/L, veikiantis 36,0 teraflopų greičiu.

42,7 teraflopų greitaveikai pasiekti buvo panaudoti tik 16 iš 20 Columbia serverių. Tai reiškia, kad nedirbo 2048 iš 10.240 šiame superiešutėlyje naudojamų Itanium procesorių. “- Turėkim omeny, kad tai – jau naujos kartos Itanium’ai, kurių kiekvienas turi 9 MB sparčiosios atmintinės”, – priminė SGI vykdomasis direktorius Bobas Bišopas.

Gerai informuoto šaltinio duomenimis, SGI jau išbandė visą 20 serverių apimančią serverinę sistemą, sugebėjusią parodyti 51,9 teraflopo greitaveikos rezultatus. Šiek tiek mažiau svarbus, bet vis tiek vertas ne mažesnio dėmesio ir kitas rodiklis. Tai – greitaveika piko metu; ji testavimo metu Columbia sistemoje pasiekė 61,0 teraflopo, ir tai – prisimenant, kad dar rugsėjį Intel prezidento Polas Otelini prognozuota maksimali Columbia greitaveika buvo 60 teraflopų.

Visi šių nuolatinio dėmesio sulaukiančių greičio varžybų rezultatai skelbiami dukart per metus, birželio ir lapkričio mėnesiais vykstančiose superkompiuteriams skirtose konferencijose. Pasak šių renginių organizatoriaus Džeko Dongaros, naujas Top500 sąrašas bus paskelbtas lapkričio 8 d. Nepaisant visuotinio susidomėjimo šiuo sąrašu, organizatoriai ir kiti stebėtojai vis tik pripažįsta, kad Linpack vadinamas greitaveikos testas parodo dar ne visas superkompiuterių našumo charakteristikas.

Naujasis SGI pasiektas rekordas kompanijai suteikė pranašumo prieš IBM, tačiau Big Blue savo bandymus atliko rugsėjo 16-ąją, kas jai paliko nemažai laiko modernizacijai ir pakartotinių testų atlikimui. Koks bus atsakomasis IBM smūgis?

Views All Time
Views All Time
2138
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!