Šiandien Dell planuoja paskelbti apie savo partnerystę su Novell. Pagal naująjį susitarimą, nuo šiol Novell į naujus serverius diegs ir SuSE Linux distributyvus.

Dell jau seniai kaip operacinę sistemą naudoja Red Hat Linux – būtent distributyvas buvo diegiamas į kompanijos gamyklose gaminamus kompiuterius – anksčiau SuSE buvo instaliuojamas pagal specialius užsakovų, galinčių sumokėti už specializuotas sistemas, užsakymus. Dabar Dell nusprendė SuSE pakelti iki Red Hat rango.

“Tai – gera naujiena Novell kompanijai, – pastebėjo Gartner analitikas Džonas Enkas. – Dabar juos palaiko visi aukštosios lygos žaidėjai”. IBM, Hewlett-Packard ir Sun Microsystems, kartu su Dell besidalijantys serverių rinką, jau anksčiau siūlė serverius su įdiegtomis SuSE Linux sistemomis.

Dell ir Novell kol kas nieko nekomentuoja, tačiau kai kuriomis užuominomis leido suprasti, kad abiejų kompanijų vadovai mano, sandėrį būsiant sėkmingą.

Savo bendradarbiavimą Dell ir Novell pradėjo 2003 metais. Ričardas Zeibtas, tuo metu buvęs SuSE vykdomuoju direktoriumi, pareiškė, kad taip buvo siekiama geros produktų sąveikos bendriems užsakovams, o praėjusios savaitės interviu Dell atstovai pasakė, kad SuSE naudojimas nuo šiol – vienas svarbiausių kompanijos prioritetų, nes leidžia užsakovus aprūpinti tuo, ko jiems reikia.

“SuSE Linux turi paklausą. Šiandien mes parduodame daug Red Hat paketų, o mažos ir vidutinio lygio įmonės perka tam tikrą kiekį SuSE Linux distributyvų, – pareiškė Dell tarptautinės korporatyvinės vadybos viceprezidentas Polas Gotsegenas. – Abu produktai turi didelę rinką, be to, SuSE ypatingai populiari už JAV ribų”.

Tam tikras pagrindas šiam aljansui buvo sukurtas jau anksčiau – sutartį dėl bendro savo produktų užsakovų palaikymo Dell ir Novell pasirašė dar sausio mėnesį.

Views All Time
Views All Time
2589
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!