ES tyrimų komisaro Philippe’o Busquino teigimu, svarbiausias kompiuterių nusikaltėlių taikinys – verslas. Europos Sąjunga (ES) pristatė naują programą, kuri padės kovoti su kredito kortelių sukčiavimu ir kitais elektroniniais nusikaltimais.

Programa, kurią kartu su teisėsaugininkais kūrė 50 Europos ir JAV ekspertų, taip pat neleis į kompiuterius neteisėtai parsisiųsti duomenų.

ES projektas “Įrodymų paieška internete kompiuterinėmis priemonėmis” (CTOSE) padės identifikuoti nusikaltimus ir nusikaltėlius bei gauti įrodymų, kuriuos būtų galima panaudoti teisme.

ES tyrimų komisaras Philippe’as Busquinas sakė: “Kompiuterinis nusikalstamumas slepiasi už mūsų kompiuterių ekranų bei pasauliniuose ryšių tinkluose ir paslaugose. Svarbiausias (nusikaltėlių) taikinys – verslas, tačiau pažeidžiamos yra ir valdžios institucijos ar net pavieniai asmenys”.

CTOSE padės sistemų administratoriams, informacinių technologijų saugos specialistams ir policijai tirti elektroninius nusikaltimus taikant standartines procedūras.

Naujasis programinis sprendimas užtikrina, jog įrodymai renkami ir saugomi teisėtai ir tinkamai, kad juos vėliau būtų galima pateikti bendrovių vadovams ar teismams.

Taip pat buvo sukurta programinė įranga “C*CAT”, nurodanti nusikaltimus tiriantiems asmenims, kokių procedūrų imtis. Taip užtikrinama, kad įrodymai yra priimtini, įtikinantys ir renkami teisėtai bei gali būti saugiai perduoti kitiems nusikaltimus tiriantiems asmenims.

Europos Komisija programinę įrangą nemokamai siūlys valdžios ir teisėsaugos institucijoms. Įmonėms ir asmenims už programas reikės mokėti.

Views All Time
Views All Time
2320
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!