Rusijos istorijoje yra ne vienas pavyzdys kaip ši tauta pasisavina rusakalbių žmonių, gyvenančių už šios valstybės ribų, pasiekimus. Dabar nekalbama apie masinę emigraciją, o tema “ne su mumis, bet mūsų” lieka. Žinomą prezidento pasisakymą “Jei protai nuteka, vadinasi jie yra “šiomis dienomis papildė rusų MVD atstovai, tik šį kartą nacionaliniu “pasididžiavimu ” tapo… virtualūs nusikaltėliai.

Londone vykusioje konferencijoje apie virtualius nusikaltimus dalyvavo ir Rusijos teisėsaugos organai. Kalbėdamas apie hakerių veiklą bei virtualių erdvių apsaugą, Rusijos MVD specialiųjų techninių tarnybų valdybos vadovas Borisas Mirošnikovas, remdamasis vidiniais duomenimis, pastebėjo, kad rusų hakeriai pagal visus duomenis pralenkė savo “kolegas” užsienyje.

Šis pranešimas grindžiamas tuo, kad plačiai pripažinta nacionalinė matematikų mokykla ir rusų programuotojų paklausa užsienyje. Visa tai kenkia Rusijos įvaizdžiui, nes pasaulis iš įvairių pranešimų sužino apie nuolatinius rusų hakerių išpuolius.

Kaip teigia Borisas Mirošnikovas, jeigu 1990 metų viduryje rusų hakeriai viso labo buvo tik smulkūs tinklų nusikaltėliai, tai dabar organizuojamos virtualios grupės, kurios tokiu būdu užsidirba įspūdingas pinigų sumas. Visa tai vyksta todėl, kad Rusijoje nėra pakankamo jaunų programuotojų užimtumo, todėl negavę erdvės savo gabumų realizacijai, jie pasirenka virtualius nusikaltimus.

Views All Time
Views All Time
2757
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!