Interneto adresus su galūne “.eu” lietuviai gali registruoti per tris šalies įstaigas – Kauno technologijos universiteto (KTU) informacinių technologijų plėtros institutą ir bendroves “Interneto vizija” bei “Interdata”.

Europos Komisijos paskirta “.eu” domenus administruojanti organizacija Briuselyje “Eurid” pirmųjų “europietiškų” interneto adresų registravimą yra numačiusi pradėti paskutinį šių metų ketvirtį, tiksli data dar nėra nustatyta. Registratoriai jau siūlo vartotojams pateikti išankstinius vardų užsakymus.

Per pirmąjį etapą, kuris truks keturis mėnesius, bus registruojami viešųjų objektų (valstybių, miestų) pavadinimai, išskirtinių, saugomų meno kūrinių pavadinimai, įmonių pavadinimai, registruoti bei neregistruoti, tačiau naudojami prekių ženklai.

Ateinančiais metais adresų su “.eu” galūne registracija bus nevaržoma. “Galios įprasta taisyklė – pirmas bus tas, kuris pirmas išsiųs paraišką dėl laisvo norimo adreso registracijos”, – sakė “Interdata” direktorius Mantas Mikuckas.

Manoma, kad aktyviausiai adresai su galūne “.eu” bus registruojami 2006-ųjų pradžioje, kai bus siekiama kuo skubiau rezervuoti norimą adresą arba stengiamasi vien už registracijos mokestį įsigyti vertingą domeną, o vėliau jį perparduoti.

Europos Komisijos ekspertų teigimu, vardai su “.eu” galūne leis plėtoti internetinę prekybą ir dar labiau įtraukti ES subjektus į bendrą ekonominę zoną.

Aukščiausio lygio domeno “.eu” diegimas yra reglamentuotas Europos Sąjungos teisės aktais.

Už Europos Sąjungos “.eu” reglamento įgyvendinimą Lietuvoje atsakinga Ryšių reguliavimo tarnyba. Teisę naudoti interneto vardus su galūne “.eu” suteiks EURID, o paraiškas šiems vardams priims EURID išrinkti registratoriai – KTU informacinių technologijų plėtros institutas, “Interneto vizija” ir “Interdata”.

Views All Time
Views All Time
2982
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!