Amerikos garso įrašų kompanijų asociacija (RIAA) pradėjo naują ieškinių seriją prieš populiarių peer-to-peer tipo tinklų vartotojus, esą, neteisėtai besikeičiančius muzikiniais failais.

Kaip praneša Reuters, šįkart piratavimu buvo apkaltinti 744 žmonės, naudojęsi tokiomis Р2Р tarnybomis, kaip Limewire, Grokster, Kazaa, eDonkey ir kt. Ieškiniai iškelti Ouklende (Kalifornijos valstija), Ostine (Teksasas), Kovingtone (Kentukis), Trentone (Niu-Džersis), Medisone (Viskonsinas), Niujorke ir kai kuriuose kituose miestuose. Atsakovų vardai, kaip ir ankstesniuose tokiuose teisminiuose procesuose, nežinomi, ir RIAA agentai turi tik jų IP adresus. Manoma, kad konfidencialią informaciją apie į autorinių teisių saugotojų akiratį patekusius muzikos mylėtojus atskleis Interneto tiekėjai.

Be to, RIAA iškilo nekokia situacija su dar 152 žmonėmis, kurie atsisakė su ja susitaikyti be teismo. Dabar ieškovai nusiteikę išlupti visus turimus šių vartotojų pinigėlius.

Galima būtų pridėti, kad mažiau, nei per metus Amerikos garso įrašų asociacijos kompanijų asociacija piratavimu apkaltino daugiau, nei 4000 žmonių. Daugelis jų jau sutiko sumokėti baudas, kurios siekia iki trijų tūkstančių dolerių.

Iš linksmesnių naujienų galima pažymėti tai, kad praėjusią savaitę devintosios sesijos metu JAV apeliacinis teismas paskelbė labai svarbų sprendimą P2P tinklų atžvilgiu. Verdikte sakoma, kad decentralizuotų P2P tinklų savininkai neatsako už vartotojų veiksmus. Kitaip tariant, autorinių teisių turėtojai neturi teisės teismine tvarka persekioti failų mainų tinklų ir gali kovoti tik su atskirais „pažeidėjais“, kas, turint omeny baudų dydį, žymiai sunkiau arba tiesiog neefektyvu.

Views All Time
Views All Time
2598
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!