“Respublikos” dailininko svetainė – geriausia

“Lietuvos ryto” žurnalo “Kompiuterija – PC World” organizuotame kasmetiniame Lietuvos interneto svetainių čempionate “Respublikos” dailininko Rimo Valeikio tinklapis www.rimasvaleikis.lt vertinimo komisijos išrinktas geriausia 2003 metų svetaine. Jis tapo nugalėtoju ir asmeninių svetainių kategorijoje.

Svetainę kartu su Rimu Valeikiu kūrė bendrovė “Artogama” (www.artogama.lt). Pasak jos vadovo Lauryno Tankevičiaus, svetaines vertindama komisija daugiausia dėmesio kreipė į išvaizdą, funkcionalumą ir informacijos aktualumą. Iš viso Lietuvos interneto svetainių čempionato dvylikai kategorijų šiemet buvo pristatyta 730 darbų. Vertinimo komisiją sudarė 12 interneto, dizaino, reklamos ir IT specialistų.

“Viena iš priežasčių, kodėl svetainė tapo prizininkė, – kad ji yra gana unikali, – apie Rimo Valeikio svetainę sakė L.Tankevičius. – Ji yra karikatūra internete. Originali ir svetainės estetika, ir pateikimas”. Tačiau, pasak L.Tankevičiaus, tai nėra interneto svetainės karikatūra, humoras sudaro tik jos turinį.

Kūryba buvo bendra

Šių metų kovo mėnesį startavusi svetainė www.rimasvaleikis.lt, pasak R.Valeikio, buvo bendras tiek jo, tiek “Artogamos” darbas. Idėja su plaukiančiais debesėliais ir siūbuojančiais paveikslais – R.Valeikio. “Nelabai susigaudau interneto programavime”, – sakė R.Valeikis. Kompiuteris jam – daugiau priemonė pasitikrinti elektroninį paštą ir panašioms kasdienėms reikmėms, kūrybai jo dailininkas nenaudoja.

R.Valeikis sakė besižavintis interneto dizainerių darbu, bet pats neketina jo imtis: “Yra žmonės, kurie tai daro puikiai. Jau nebe renesansas, kai gali būti geriausias visose srityse. Dabar visko nebeaprėpsi, aš ir nesistengiu, nes interneto dizainas yra turbūt ne man”.

R.Valeikis sakė svetainės detales paišęs ant popieriaus, vėliau “Artogama” juos skenavusi ir pritaikiusi interneto svetainei. Tačiau intensyviai bendradarbiaujama su “Artogamos” dizaineriu Sauliumi Seštavicku buvo nuo pat pradžios. “Man pasiūlė, kaip karikatūros turėtų būti išdėliotos, tikrai nemažai kartu dirbom, – prisimena R.Valeikis. – Saulius atsinešė savo struktūrą, jis buvo ir daugumos techninių darbų atlikėjas”.

“Idėją, kaip viskas turi atrodyti, pateikė Rimas, tačiau viską sudėliojo, pritaikė ir derino mūsų dizaineris, – sakė L.Tankevičius. -Vienas iš kriterijų, kodėl svetainė pripažinta metų geriausia, gal ir buvo jos sudėtingumas, nes pasiūlyta išvaizda, estetika buvo sunkiai suderinama su įprastu programavimu”.

Taip pat, L.Tankevičiaus teigimu, šiai svetainei buvo pritaikyta turinio valdymo sistema, leidžianti administratoriui atnaujinti karikatūras, o vartotojui – automatiškai gauti informaciją apie atnaujinimą elektroniniu paštu ir pan.

Vienas sudėtingesnių projektų

Pasak L.Tankevičiaus, Rimo Valeikio svetainė buvo vienas iš sudėtingesnių “Artogamos” projektų, nes įgyvendinti menininko norus pasirodė esą gana sunku. “Todėl nuo pat pradžių mūsų menininkas bendravo su R.Valeikiu, jie surado bendrą kalbą, o toliau jau sekė programavimas ir techninė dalis, – sakė L.Tankevičius. – Perteikti interneto forma R.Valeikio sumanymus buvo tikrai neeilinė užduotis, ir džiugu, kad mums pavyko gerai ją atlikti”.

Views All Time
Views All Time
2990
Views Today
Views Today

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 76 = 84