Interneto apsaugos sustiprinimas iškilo į svarbiausių užduočių sarašo pirmąsias vietas.
Kol Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos karinės pajėgos bombarduoja Talibano ir Osamos bin Ladeno grupuočių teritorijas Afganistane, JAV pareigūnai rengiasi kitoms teroristų atakoms, ne tik fizinėms. Kyla pavojus JAV ir jų šalininkų kompiuterinių sistemų, saugančių slaptą informaciją, internetinėms atakoms. Po teroro aktų Pasaulio prekybos centre ir Pentagone Federalinis tyrimų biuras (FTB) pranešė apie būtinybę sustiprinti kompiuterių apsaugos sistemas. Rugsėjo 22 dieną valstybės finansuojamas Dartmuto koledžo Technologijų apsaugos studijų institutas paskelbė pranešimą, kuriame įspėjo apie galimas teroristų ir jiems simpatizuojančių hakerių atakas.

Skaitmeninis Armagedonas gal ir neatplauks griauti elektroninio pasaulio, tačiau tam tikra panika kai kuriose kompanijose tvyro. Spalio pradžioje FTB žengė netikėtą žingsnį – paskelbė leidinį, kuriame nurodė 20 būdų, kaip hakeriai gali sugadinti kompiuterines sistemas. Leidinio tikslas – informuoti kompanijas apie potencialų nesaugumą ir pavojų, kad jos žinotų, kokių priemonių imtis. Hakeriai tampa vis išradingesni, o jų sistemų “nulaužimo” būdai – sudėtingesni. Visų 24 JAV federalinių agentūrų kompiuterines sistemas, kaip pasirodė, labai paprasta išvesti iš rikiuotės. Todėl visai nenuostabu, kad spalio 9 d. prezidento George’o Busho administracija kovai prieš terorizmą į specialaus internetinės erdvės apsaugos konsultanto pareigas paskyrė vyriausybės narį Richardą Clarke’ą.

Tai ne karo žaidimai. Pareigūnai sunerimę, kad informacijos technologijų teroristai gali pridaryti daug žalos. Šį birželį hakeriai sugebėjo įsibrauti į Kalifornijos kompanijos, skirstančios energiją, duomenų bazes. Praėjusių metų spalio mėnesį Izraelį ir Palestiną palaikantys hakeriai susikovė interneto arenoje. Palestiniečių interneto “džihadas” prasidėjo “nusprogdinant” daugelį interneto, tarp jų ir centrinio banko, svetainių, kurios buvo pakeistos karo sužalotų vaikų vaizdais. “Kiekviena reikšmingesnė teroristinė ar kriminalinė struktūra turi internetinių “ginklų” ir neribotų galimybių”, – perspėja buvęs Nacionalinės apsaugos tarybos narys Jeffrey Hunkeris.
Iki šiol jokių didesnių interneto atakų nebuvo surengta. Bet apsaugos ekspertai baiminasi, kad jos gali įvykti. Pažeidžiamos tinklapių sistemos negalės atlaikyti daugelio lankytojų sutartinio sabotažo. Šie žmonės linkę labai gerai planuoti, vykdyti ir naudoti naujausias technologijas.

Neseniai pasirodžiusi virusinė programa, vadinama “kirminu Nimda”, dar kartą įrodė, kad kompiuterių sistemos yra apgailėtinai pažeidžiamos. Šių metų rugsėjo 18 d. šis žaibiškai besidauginantis “kirminas” sugebėjo per 24 valandas sunaikinti 100 000 kompiuterinių sistemų. Ateities “kirminai” gali būti užkoduoti laukimo komanda ir vienu metu “nulaužti” kompiuterines sistemas, skaityti slaptus duomenis ir jais naudotis.

Pagal “The BusinessWeek” Nr. 3738-1068

Views All Time
Views All Time
1653
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!