Policija turi būti ne tik gatvėse, bet ir internete. 1997 m. Vokietijoje buvo sukurta pirmoji policijos patruliavimo internete grupė. Dabar Vokietijoje yra beveik 200 terminalų, per kuriuos vyksta patruliavimas internete.

Vokietijoje techninę pagalbą, tiriant virtualius nusikaltimus, teikia specialios grupės, esančios miestų policijos padaliniuose. Vykdomas patruliavimas internete, ieškoma neteisėtos informacijos. Vokietijos įvairiose žemėse policijos organizacinė struktūra virtualių nusikaltimų kontrolei yra nevienoda. Pranešėjas mano, kad informatikos specialistai turi būti tik Vokietijos žemių centruose, o kiti policininkai, tiriantys virtualius nusikaltimus, privalo turėti tik bazines kompiuterinės techninės ir programinės įrangos žinias. Eiliniai policininkai turi mokėti imtis pirmųjų neatidėliotinų veiksmų, gavus pranešimą apie virtualų nusikaltimą.

Techniškai policijai lengviau yra stebėti gaunamą elektroninį paštą, o siunčiamą elektroniniu paštu informaciją – tik su specialia aparatūra. Panaudojant specialią programą galima iššifruoti elektroniniu paštu siunčiamus pranešimus.

Vokietijoje planuojama sukurti centrą, kuris teiks pagalbą tiriant virtualius nusikaltimus.

Vokietijoje yra problema: valstybinės institucijos (tarp jų ir policija) turi per mažas galimybes nusamdyti labai aukštos kvalifikacijos informacinių technologijų specialistus. Privačios kompanijos tokiems specialistams gali pasiūlyti gerokai daugiau.

Tarptautinio seminaro “Virtualūs nusikaltimai”
(International Cources “Cyber Crime”),
įvykusio 2002 m. vasario 25-27 d.
Miunsterio policijos vadybos akademijoje (Vokietijoje),

Tema: Virtualių nusikaltimų kontrolės perspektyvos.
Pranešėjas Ziwey

Views All Time
Views All Time
2117
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!