2006 m. vasario 7 d., visame pasaulyje pažymint „Saugesnio interneto dieną“, pradėjo veikti naujas tinklalapis www.esaugumas.lt. Ši nauja informacijos ir visuomenės švietimo priemonė yra bandymas Lietuvoje sukurti internetinį tinklalapį, kuriame būtų skelbiama aktuali informacija tinklų ir informacijos saugumo tema. Tinklalapis www.esaugumas.lt turėtų tapti interaktyviu informacijos ir tinklų saugumo forumu. Naujas tinklalapis parengtas Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) iniciatyva, bendradarbiaujant su Vidaus reikalų ministerija bei verslo bendrovėmis.

Apsilankęs tinklalapyje www.esaugumas.lt, skaitytojas ras jo poreikius atitinkančią informaciją. Namų kompiuterių vartotojams skirtoje skiltyje pateikiama informacija apie dažniausias problemas internete: kompiuterinius ir mobiliuosius virusus, nepageidaujamą elektroninį paštą (spam), sukčiavimo būdus internete, kitas galimas grėsmes saugumui, bei pateikiamos rekomendacijos, patarimai, kaip išvengti galimų incidentų. Dauguma jaunųjų interneto vartotojų internetu naudojasi be jokių apribojimų ar kontrolės. Tikimasi, kad tinklalapyje www.esaugumas.lt pateikiama aktuali informacija sulauks tėvų ar globėjų dėmesio ir padės apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų.

Puslapyje, skirtame organizacijoms, pateikiamos ne tik bendrosios žinios apie elektroninės informacijos apsaugą bei jai kylančias grėsmes, bet ir metodinė bei rekomendacinė medžiaga apie saugumo politikos organizacijoje formavimą, rizikų analizę, standartus bei kita svarbi informacija, padėsianti valdyti ir sumažinti organizacijoms dėl saugumo kylančias rizikas.

Atskirame valstybinėms institucijoms skirtame puslapyje institucijų darbuotojai galės susipažinti su tinklų ir informacijos saugumo sričiai aktualiais teisės aktais bei mokymo medžiaga. Ši informacija rengiama kartu su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Tinklalapyje bus galima susipažinti su įvairiais tinklų ir informacijos saugumo srities tyrimais, vyks apklausos, aktualios diskusijos. Tinklalapis bus interaktyvus – jame planuojama ne tik nuolat atnaujinti informaciją, bet ir artimiausiu metu vartotojams pateikti įvairias testavimo programas, kurios padėtų įvertinti informacijos saugumo vartotojo kompiuteryje lygį, bei programinius sprendimus apsaugai padidinti.

„Simboliška, kad naujos interneto svetainės atidarymas sutapo su jau kelerius metus iš eilės visame pasaulyje minima „Saugesnio interneto diena“, – sakė RRT direktorius Tomas Barakauskas. – „Šią dieną daugelyje pasaulio šalių vykdomos įvairios akcijos ir iniciatyvos, kuriomis siekiama ne tik parodyti ir išryškinti problemas elektroninėje erdvėje, bet ir siūlomos konkrečios priemonės bei būdai, padedantys apsaugoti savo asmeninį virtualų pasaulį nuo elektroninėje erdvėje tykančių pavojų. Šiame tinklalapyje mes atkreipiame elektroninės bendruomenės dėmesį, kad kiekvienas pats turi rūpintis savo saugumu“, – pabrėžė T. Barakauskas.

www.esaugumas.lt siekia tapti Lietuvos internetiniais vartais visoms suinteresuotoms šalims, siekiančioms pateikti interneto vartotojams, organizacijoms ar institucijoms aktualią informaciją tinklų ir informacijos saugumo klausimais. Kurdama tinklalapį, RRT bendradarbiavo su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, UAB „Blue Bridge“, UAB „Panda Software“. Tinklalapio administratoriai kviečia visus, suinteresuotus šiuo projektu, prisijungti ir dalyvauti kuriant ir tobulinant www.esaugumas.lt.
siekia tapti Lietuvos internetiniais vartais visoms suinteresuotoms šalims, siekiančioms pateikti interneto vartotojams, organizacijoms ar institucijoms aktualią informaciją tinklų ir informacijos saugumo klausimais. Kurdama tinklalapį, RRT bendradarbiavo su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, UAB „Blue Bridge“, UAB „Panda Software“. Tinklalapio administratoriai kviečia visus, suinteresuotus šiuo projektu, prisijungti ir dalyvauti kuriant ir tobulinant .

Views All Time
Views All Time
4229
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!