VšĮ “Saulėtekio slėnis”, įgyvendindama “Mokslo ir technologijų parko (MTP) vystymo projekto” pirmąjį etapą, į būsimo pirmo Mokslo ir technologijų parko pastato pamatą iškilmingai įmūrijo kapsulę su Lietuvos akademinės ir verslo bendruomenės, valdžios atstovų palinkėjimais. Renginyje dalyvavo Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas, universitetų, LR Vyriausybės, verslo asociacijų ir įmonių atstovai.

Tarp Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto tarptautinio verslo mokyklos įsikursiantis parkas turėtų skatinti Saulėtekyje besimokančius studentus ir mokslininkus kurti šiuolaikiškas įmones ir taikyti žinias, įgytas mokslo įstaigose. Mokslo ir technologijų parke įsikurs atrinktos aukštųjų technologijų ir verslo paramos įmonės. Pasak Vilniaus miesto mero J. Imbraso, technologijų parkas išsiskirs ryšiais su Lietuvos universitetais, profesionalių paslaugų gausa. Tarp svarbiausių – technologijų perdavimo, intelektinės nuosavybės vadybos, rizikos kapitalo finansavimo, konsultacijų įmonių kūrimo ir plėtros.

“Šiandien išskirtinis įvykis, Lietuvos pažangos ir progreso rodiklis. Džiaugiamės ir didžiuojamės tuo, ką pasiekėme. Tai ambicingas projektas. Nuo idėjos gimimo praėjo 3,5 metų, tačiau pajudėjome į priekį. Tai mokslo ir verslo visuomenei svarbi data ir objektas”,- sakė Vilniaus miesto meras J. Imbrasas.

Mokslo ir technologijų parko projekto vertė – per 28 mln. litų. Jo įgyvendinimui 2006 m. gruodį skirta daugiau nei 10,5 mln. litų Europos Sąjungos Struktūrinių fondų parama. Projektą 6 mln. Lt parems Vilniaus miesto savivaldybė, iki 12 mln. Lt ketinama skolintis iš bankų.

Verslo paramos infrastruktūrai skirtoje 2,4 ha ploto teritorijoje Saulėtekio al. ketinama sukurti iki 50 tūkst. kv. m ploto parko ir inkubatoriaus patalpų, skirtų aukštųjų technologijų įmonių plėtrai.

2003 metų gegužę žinių ekonomikos branduolio – erdvės, palankios inovacijoms ir verslumui – sukūrimo projektui įgyvendinti buvo įkurta viešoji įstaiga “Saulėtekio slėnis”. Viešosios įstaigos dalininke tapo ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Atidaryti pirmąjį 6300 kv. m ploto parko pastatą numatoma 2008 m. rugsėjo 1 d. Iki 900 kv. m ploto jame numatoma skirti verslo inkubatoriui – čia patalpas lengvatinėmis sąlygomis galės nuomotis pradedantieji verslininkai.

Views All Time
Views All Time
4687
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!