Lietuvą pasiekė jau prieš kurį laiką JAV ir Vakarų Europoje išplitęs apgaudinėjimo per internetą būdas. „Lietuvos telekomo” specialistai pastebėjo, kad kovą ir balandį net keliais šimtais kartų buvo daugiau skambinama iš bendrovės tinklo į kai kurias egzotiškas šalis (pvz., Bisau Gvinėją). Ištyrus buvo nustatyta, kad abonentai tampa naujo apgaudinėjimo būdo per internetą aukomis. Interneto vartotojai, prisijungę telefono linija prie interneto, įdiegė savo kompiuteryje atsitiktinai internete rastas ar elektroniniu paštu gautas programas. Tokių programų platintojai žada, kad programa padės nemokamai patekti į uždarą pornografijos, muzikos ar kitą interneto svetainę. Šios programos veikia tokiu principu: vartotojai automatiškai atjungiami nuo nuolatinio interneto paslaugų teikėjo ir prijungiami tiesiogiai prie kito interneto teikėjo (pavyzdžiui, Bisau Gvinėjos telekomunikacijų bendrovės), o po to atsidaro ir žadėtoji interneto svetainė.

Taigi vartotojas vietoj Lietuvos telekomunikacijų operatoriaus nustatytų prisijungimo prie interneto paslaugų kainų turi mokėti pagal tarptautinių pokalbių, skambinant į Bisau Gvinėją, tarifus. „Lietuvos telekomo” specialistai pataria visada atidžiai skaityti internete siūlomų įdiegti programų aprašus. Labai dažnai panašių apgavysčių aukomis tampa po internetą naršantys vaikai ir paaugliai.

Norintiems nuo tokių atvejų apsisaugoti tėvams „Lietuvos telekomas” siūlo užsisakyti skaitmeninių telefono stočių abonentams teikiamą skambinimo ribojimo paslaugą. Ši paslauga leidžia uždrausti skambinti į užsienį, 900 – osios paslaugos numeriais, į mobiliojo ryšio tinklus.

Views All Time
Views All Time
1705
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!