Neseniai du hakeriai, pasivadinę Apgavikų duetu (Deceptive Duo) įsilaužė į kelis tinklapius ir pakeitė jų pagrindinius puslapius. Tarp „aukų“ yra ir du aviabendrovių bei vienas banko tinklapis. Hakerių teigimu, šiuos įsilaužimus jie įvykdė ne piktų ketinimų vedami, bet paskatinti „idėjinių“ tikslų – norėdami parodyti pasauliui daugelio interneto puslapių pažeidžiamumą.

Kaip pasirodė, to hakeriams neužteko. Kitu taikiniu pasirinkta slapta JAV gynybos ministerijos duomenų bazė. Kaip įsilaužimo įrodymą, nulaužtame JAV gynybos ministerijos sekretoriato tinklapyje, jie pateikė dvi ekrano užsklandas. Nors tinklapio administratoriai greitai sutvarkė įsilaužimo pėdsakus, hakeriai pasiskelbė turį priėjimą beveik prie visų sekretoriato duomenų bazių, tačiau savo galimybėms pademonstruoti apsiribojo tomis ekrano užsklandomis.

Taigi reikalai krypsta kur kas blogesne linkme, nei praeitą kartą, kai jie tiesiog paskelbė internete aviabendrovės „Midwest Express“ keleivių vardus ir pašto adresus.

Nulaužtuose Pentagono tinklapiuose yra jo darbuotojų identifikacijos numeriai bei slaptažodžiai, todėl, vos tik buvo sužinota apie įsilaužimą, serveriai buvo atjungti, ir karinių kompiuterininkų komanda ėmėsi juos tikrinti ieškodama spragų apsaugos sistemose.

Pentagono sistemos administratoriai nutarė susisiekti su Apgavikų duetu ir iš pirmų lūpų gauti informaciją apie tai, kaip jiems pavyko įvykdyti šiuos įsilaužimus ir kaip užkirsti kelią panašiems incidentams ateityje. Interviu interneto laikraščiui „InternetNews.com“ hakeriai pareiškė, kad yra labai susirūpinę nacionaliniu saugumu, todėl neišplatino jokių svarbių ir slaptų duomenų, o iš tiesų veikė, vedami pačių kilniausių tikslų ir siekė, kad jų aptiktos tinklapių spragos būtų ištaisytos.

Views All Time
Views All Time
1669
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!