„Microsoft” kurs nuosavą antivirusinę programą

Microsoft kurs nuosavą antivirusinę programą

„Microsoft” pranešė ketinanti įsigyti Rumunijos kompanijos „GeCAD SoftwareSrl.” sukurtą apsaugos nuo virusų technologiją ir jos produktų intelektinės nuosavybės teises. Sandorio vertė nenurodoma. Pasak „Microsoft”, remiantis šiuo pirkiniu bus kuriama nuosava antivirusinė programa.

Kol kas nenuspręsta, ar „Microsoft” antivirusinė programa, kurios išleidimo data taip pat dar nėra aiški, bus įtraukta į būsimas „Windows” operacijų sistemas. Kompanijoms ir privatiems vartotojams „Microsoft” žada siūlyti mokamą virusų aprašų bazės prenumeratą. Pasak bendrovės atstovų, siekis turėti nuosavą apsaugos nuo virusų priemonę pagrįstas noru geriau apsaugoti savo produktų vartotojus.

Žinomi antivirusinių produktų gamintojai, tarp jų „Symantec”,”Sophos” ir kt., nerimauja dėl „Microsoft” sprendimo imtis šio verslo, nes į operacijų sistemą įtrauktos „Microsoft” apsaugos priemonės turės tiesioginės įtakos konkurentų įrangos pardavimams. „Forrester Research” analitikas Michaelas Rasmussenas tokį „Microsoft” žingsnį net palygino su mafijos naudojamais pinigų išmušinėjimo būdais, kai už papildomą mokestį klientams siūloma geresnė apsauga. Pasak jo, pasaulis nenori, kad „Microsoft” taptų saugumo sprendimo tiekėja, jis nori, kad „Microsoft” gamintų saugius produktus.

Straipsniai 1 reklama

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *