Didžiausia pasaulyje programinės įrangos gamintoja “Microsoft” ruošiasi taikyti griežtesnę legalių operacinės sistemos “Windows” kopijų registravimo kontrolę, kad sumažintų savo gaminių piratavimą visame pasaulyje.

“Microsoft” išplėtė “Windows Genuine Advantage” programą, reikalaujančią jos gaminių vartotojus patvirtinti turimas programinės įrangos kopijas, kad būtų galima gauti “Windows XP” atnaujinimus.

Su saugumu susijusiems programos atnaujinimams, užtaisantiems programos spragas, kuriomis naudojasi virusai ir įsilaužėliai, patvirtinimo nereikės, kad visi vartotojai galėtų išvengti viruso infekcijų ir taip būtų užkirstas kelias virusų plitimui internete, sakė “Windows Geniune” programos direktorius Davidas Lazaras.

“Tai – dar vienas įrankis mūsų arsenale”, – sakė D. Lazaras, pažymėdamas, kad trečdalis pasaulyje instaliuojamų “Windows” programų yra piratinės kopijos.

“Microsoft” šios programos bandymus pradėjo praėjusį rudenį, o vasarį ją išplėtė į 20 šalių. “Microsoft” nusitaikė į programinės įrangos piratus tokiose šalyse kaip Kinija, Norvegija ir Čekija, kur piratavimas yra plačiai paplitęs.
Kompanija teigia bandanti atgauti pajamas, kurias ji pati ir jos gaminių pardavėjai praranda dėl piratavimo.

Pasak “Microsoft”, ji nebereikalaus iš legalių “Windows” vartotojų savo programos kopijos patvirtinimui įvesti 25 simbolių prekės kodą. Vietoj to “Microsoft” patikrins techninės įrangos duomenis, kad įsitikintų, jog skirtinguose asmeniniuose kompiuteriuose nėra instaliuota ta pati “Windows” kopija.

Vartotojai, kurių “Windows” kopijos bus piratinės, galės rinktis: nusiųsti kompaktinį diską su piratine kopija, užpildyti piratavimo formą ir už dyką gauti legalią kopiją, arba, jei nėra kompaktinio disko ar pirkimo patvirtinimo, įsigyti naują “Windows XP Home” už 99 JAV dolerius ar “Windows XP Professional” už 149 JAV dolerius.

Views All Time
Views All Time
3828
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!