UAB „Gaumina“ turinio valdymo sistema „Building Blox 4 Web“ 2002 m. Lietuvos Pramonininkų Konfederacijos konkurse „Lietuvos metų gaminys“ IT kategorijoje buvo įvertinta aukščiausiu – Metų gaminio apdovanojimu.

“Šiuo apdovanojimu buvo įvertinta ne tik įmonė ar konkretus produktas – šį apdovanojimą visų pirma reikėtų vertinti kaip stiprėjančios interneto tinklapių kūrimo rinkos įrodymą”, – mano UAB “Gaumina” direktorius Darius Bagdžiūnas.

Būdama jauna (pirmieji komerciniai tinklapiai Lietuvoje buvo pradėti kurti 1997 m.) bei maža (rinkos vertė yra apie 2,5 – 3 mln. LTL per metus), interneto tinklapių rinka buvo beveik nepastebima analitikams ir žurnalistams. Pastarieji šiam segmentui skirdavo mažokai dėmesio, klaidingai jį kartais painiodami su IT ar reklamos sektoriais.

“Tokio dydžio rinkai yra sunku būti matomai greta daugybės stambių tradicinių verslų, būti išskirtai ir pastebėtai, kai prioritetas yra atiduodamas reiškiniams vertinamiems šimtais milijonų litų”, – sako Darius Bagdžiūnas.

Interneto svetainių kūrimo segmentas Lietuvoje iš esmės augo skatinamas asmeninių bei minimalių rizikos kapitalo investicijų. Pirmieji novatoriai ir jaunieji verslininkai buvo studentai, net nepabaigę universiteto, tikintys interneto verslo sėkme ir pasiryžę jį įskiepyti Lietuvoje. Daugelis jų apsiribojo kukliu indėliu ir neatlaikė konkurencinės kovos, kiti tapo šiandieninių kompanijų, kuriančių rinkos taisykles bei formuojančių interneto kultūrą ir tradicijas vadovais.

Šioje rinkoje greta didžiųjų žaidėjų yra daug vieno žmogaus kompanijų, kurios atsiranda ir išnyksta kiekvieną pusmetį. Negalime neįvertinti jų indėlio, kiekvienas papildomas interneto tinklapis, kiekvienas susitikimas su klientu skatina interneto kaip pilnaverčio rinkodaros komunikacijos įrankio įtvirtinimas kliento sąmonėje. Mažų kompanijų iškilimo priežastis – orientacija į kokybę, tokiu būdu išaugo ir pagrindiniai šiandieniniai rinkos žaidėjai, mano UAB “Gaumina” direktorius.

Žiniasklaida skiria daugiau dėmesio

Aiškus kokybinis ir kiekybinis interneto tinklapių rinkos augimas yra patvirtinamas ir didėjančiu žiniasklaidos dėmesiu: „Kompiuterijos / PC World” žurnalo rengiamas interneto svetainių čempionatas ir toliau susilaukia gyvo žiniasklaidos ir internautų susidomėjimo, vis daugiau dėmesio interneto svetainių kūrimo segmentui skiria “Verslo žinios” savo IT prieduose, segmento didėjančią svarbą parodo ir portalo “Ebiz.lt” vykdomi tyrimai ar dažni straipsniai šiomis temomis “Verslo bangoje”.

Metų gaminio medalis – puikus priedas šiam sąrašui. Šis apdovanojimas visų pirma yra apdovanojimas rinkai, įrodymas, kad ji nėra mažiau svarbi už maisto pramonę, tekstilę ar kitas sritis, mano D. Bagdžiūnas.

Views All Time
Views All Time
2068
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!