Aukščiausi šalies politikai norėtų, kad šalies istorija būtų įamžinta meniniuose filmuose ir kompiuteriniuose žaidimuose. Tokios mintys išsakytos vakar Prezidentūroje svarstant Vyriausybės patvirtintą Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo programą.

Posėdyje dalyvavę premjeras Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas siūlė į šią programą įtraukti kelių meninių ir dokumentinių filmų, kurie būtų skirti ne tiek akademinei, kiek plačiajai visuomenei, sukūrimą. Tuo tarpu prezidentas Rolandas Paksas pasigedo kompiuterinių žaidimų.

“Kalbame apie meninius filmus, kuriuose būtų parodyta Lietuvos didvyriška ir šlovinga istorija, – po posėdžio žurnalistams teigė R.Paksas. – Tačiau turėtume pasiekti ir tuos žmones, kurie šiandien žaidžia žaidimus, kurių neturėtų žaisti, kuriuose liejasi kraujas ir smurtas. Kuo daugiau atsiras žaidimų, parodančių Lietuvos istoriją, mūsų kunigaikščius, karalius, tuo labiau įeisime į tų žmonių širdis. Manau, kad Tūkstantmečio minėjimas nėra vien monumentų statymas, bet ir naujo žmogaus ugdymas”.

Lietuvių kalbos instituto atstovams posėdyje užsiminus, kad toks žaidimas jau kuriamas, prezidentas pažadėjo jį nupirkti savo 10 metų sūnui Mindaugui.

Šiuo metu Tūkstantmečio minėjimo programoje istoriniam meniniam filmui sukurti numatyta 2 mln. litų. Tačiau, pasak kultūros ministrės Romos Žakaitienės, sukurti filmą kainuoja apie 5 mln. litų. “Taigi jei filmų norisi daugiau, reikia skirti daugiau lėšų”, – agitavo ji.

Tuo tarpu kardinolas Audrys Juozas Bačkis Vyriausybės patvirtintoje programoje pasigedo lėšų Vilniaus arkikatedros ir Trakų Vytauto bažnyčios remontams.

Agnė Pačkauskaitė

Views All Time
Views All Time
5813
Views Today
Views Today
1
0 0