Lietuvoje pradėjo veikti galingas, tarptautinius standartus atitinkantis futbolo portalas www.futbolas.lt. Projektą bendromis jėgomis įgyvendino LFF, “IBM Lietuva” ir “Sintagma sistemos”. Pasak LFF prezidento Liutauro Varanavičiaus, toks portalas “neturi analogų Lietuvos sporte, ir laike netgi lenkia informacinių technologijų diegimą UEFA ir FIFA”. Pagal šių organizacijų numatytus projektus panašios sistemos veiks visose UEFA šalyse 2002 metų pabaigoje bei 2004 metais visose FIFA šalyse.

“IBM Lietuva” portalo sprendimui pateikė informacinių technologijų infrastruktūrą: serverį, ryšių įrangą, duomenų saugumo komponentę. IBM užtikrino ir interneto ryšį. Programinė visos sistemos įranga buvo sukurta drauge su bendrove “Sintagma sistemos”. “Sintagma sistemos” sukurtą įrangą ir įdiegė.

Portalas sudarytas iš išorinės ir vidinės duomenų bazių. Išorinė duomenų bazė bus prieinama visiems interneto vartotojams: tai bus Lietuvos futbolo federacijos naujienos, archyvas, internetinis totalizatorius, etc. Jos vystymui bus pasitelkti internetinio dizaino bei informacijos pateikimo specialistai. Ateityje ji turėtų tapti panaši į UEFA tinklapį.

Tik LFF vidiniam naudojimui skirta futbolininkų ir teisėjų informacinė sistema, kurioje pateikiama futbolo specialistams, teisėjams, treneriams aktuali informacija, visų futbolo veikloje dalyvaujančių asmenų duomenys, oficiali dokumentacija, metodinė bei organizacinė medžiaga.

“Tai labai sudėtinga sistema, sujungianti 10 Lietuvos apskričių. Visas kompleksas yra įdiegtas mūsų serveriuose ir nuomojamas klientui. Mes užtikrinsime sistemos priežiūrą bei palaikymą. Futbolo federacija rūpinsis tik šios sistemos eksploatacija”, – sakė UAB “IBM Lietuva” direktorius Rimantas Vaitkus. Pasak jo, ateityje ketinama LFF duomenų bazes integruoti su FIFA ir UEFA duomenų bazėmis. Tai leis tiek vidiniam, tiek išoriniam vartotojui gauti informaciją apie viso pasaulio futbolą.

“Tai turėtų būti visiškai vertikaliai integruota atvira sistema – nuo eilinio futbolo mėgėjo, ar šioje srityje dirbančio darbuotojo, iki FIFA, ir atgal”-sakė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.

Views All Time
Views All Time
2721
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!