Tai kompiuterių kompaktinių diskų (CD-ROM’ų), diskelių bei kartu su kompiuterių programomis platinamų dokumentų arba programų paketų, kurie yra itin panašūs į originalus, gaminimas.
Šiuo metu beveik visa programinė įranga platinama CD-ROM’uose, kurie paprastai yra sidabrinio paviršiaus su originaliais užrašais. Neteisėti kompiuterių programų kompaktiniai diskai atpažįstami labai greitai, nes jų apipavidalinimas labai skiriasi: užrašai būna padaryti ranka, nekokybiškai išspausdinti arba akivaizdžiai nukopijuoti. Kopijuojant programinę įrangą dažnai naudojami įrašomieji kompaktiniai diskai (CD-ROM’ų formato). Jie paprastai būna aukso spalvos, pažymėti kompaktinio disko gamintojo ženklu (“Sony”, “Maxell”, TDK ir pan.)

Klastotės – tai “juodieji diskai”, kompaktiniai diskai ir kiti nukopijuoti originalaus produkto komponentai, kurių pats gamintojas dar gali būti neišleidęs.

Klastojimas yra viena iš kelių komercinio pobūdžio veiklos rūšių, kai pinigai uždirbami parduodant nelegalias kompiuterių programas.

Kompiuterių programų klastotės gali būti platinamos organizuotai arba mėgėjiškai, regioniniu arba tarptautiniu lygiu. Jos gali reklamuojamos internete, taip pat patekti į legalius pardavimo kanalus.

Views All Time
Views All Time
1861
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!