Ar gali perauklėti hakeriai dirbti kompiuterinio saugumo specialistais ir konsultantais? San Franciske vykstančioje kompiuterinio saugumo konferencijoje RSA 2003 išsirutuliojo energinga diskusija šiuo klausimu.

Daugelis korporacijų atstovų mano, kad buvusių nusikaltėlių į darbą priimti negalima. Tačiau yra ir kitokia nuomonė. Hakeriai, nustoję laužtis į kompiuterius savanaudiškais tikslais, gali suteikti neįkainojamą pagalbą kovoje su kibernetiniais nusikaltimais.

Vienas ryškiausių konferencijos dalyvių – turbūt garsiausias pasaulyje hakeris Kevinas Mitnikas – be abejo, gina pastarąją nuomonę. Dabar jis dirba kompiuterinio saugumo konsultantu.

Jo teigimu, buvusius hakerius tikrai galima priimti į darbą kompiuterių saugumo srityje ir daugeliu jų galima visiškai pasitikėti.

Taip pat Mitnikas papasakojo, kad buvę hakeriai dirba daugelyje stambių kompanijų, tik niekas to neafišuoja. O įsilaužimais į telekomunikacijų tinklus, už ką sėdėjo ir pats Mitnikas, užsiiminėjo ir daugelis kompiuterių industrijos veteranų. Pavyzdžiui, žinoma, kad tuo užsiiminėjo vienas Apple įkūrėjų Steve Wozniak’as.

Views All Time
Views All Time
1994
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!