“Vienas pavojingiausių kompiuterinių nusikaltėlių JAV istorijoje” Kevinas Mitnikas netrukus vėl galės naudotis internetu. Po ilgų teisminių nagrinėjimų K. Mitnikui pagaliau pavyko atgauti radijo licenciją, o sausį jam bus leista naudotis ir pasauliniu kompiuteriniu tinklu.

Kalifornijos valstijoje gyvenantis 39 metų K. Mitnikas maždaug penkerius metus praleido federaliniame kalėjime už programinės įrangos vagystę ir neteisėtą įsiskverbimą į “Motorola”, “Novell”, “Nokia”, “Sun Microsystems”, taip pat Pietų Karolinos valstijos universiteto duomenų bazes.

Bendri bendrovių, nukentėjusių dėl K. Mitniko veiklos, nuostoliai sudarė kelias dešimtis milijonų JAV dolerių.

K. Mitnikas buvo išlaisvintas 2000 metų sausį, tačiau, pagal paleidimo sąlygas, iki 2003 metų sausio 20 dienos jam buvo uždrausta naudotis kompiuteriais, programine įranga, modemais ir kitomis prisijungimo prie interneto priemonėmis.

Be to, valdžia apribojo buvusio kompiuterių įsibrovėlio judėjimo laisvę ir atėmė iš jo galimybę eiti tam tikras pareigas.

2002 metais K. Mitnikui buvo leista naudotis bevielio ryšio telefonu ir kompiuteriu be prisijungimo prie interneto. Neseniai buvęs “hakeris” pareiškė ketinąs įsteigti bendrovę, kuri specializuosis kompiuterinio saugumo sferoje. Jis tikisi pradėti darbą iš karto pasibaigus stebėjimo laikotarpiui.

Views All Time
Views All Time
1844
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!