Tarptautinio Ispanijos Optometrijos Centro direktorė Marisol Garsija Rubio padarė išvadą, kad esant tam tikroms sąlygoms, videožaidimai pagerina regėjimą, darydami jį atsparesniu krūviams. Be to, pasak jos, vaikai greičiau vystosi, jei žaidžia kompiuterinius ir videožaidimus.

Kuo vyresnis vaikas, tuo labiau jis nori žaisti, – teigia Garsija Rubio. Savo tyrimus ji pristatė šiomis dienomis vykstančiame tarptautiniame optometrijos kongrese, praneša Europa Press agentūra. Be to, Garsija Rubio rekomenduoja vaikams be pertraukos prie kompiuterio praleisti ne daugiau, kaip vieną valandą, po to darant dešimties minučių pertrauką, o po to galima žaisti dar pusvalandį, bet ne ilgiau.

Atstumas nuo ekrano turi būti ne mažesnis, kaip 30-40 cm, nuo televizoriaus – per visą žaidimo pultelio kabelio ilgį. Taip pat žaidimo metu labai svarbi patogi poza – Garsija kategoriškai nerekomenduoja, kad vaikai kompiuterinius žaidimus žaistų gulėdami, nes tai kenksminga akims. Šių taisyklių nesilaikymas sukelia akių ir bendrą nuovargį, galvos skausmus ir kitus neigiamus padarinius.

Beje, nieko naujo ispanų specialistų išvadose nėra. Rekomendacijos su kompiuteriu dirbti, darant reguliarias pertraukas, žinomos jau seniai, tačiau praktika rodo, kad jų dažnai nesilaikoma.

Nikolaj Kartašev

Views All Time
Views All Time
2632
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!