Bado akciją pradėję Seimo nariai Petras Gražulis ir Egidijus Klumbys žada tęsti ją bent iki balandžio 20-21 dienomis Vilniuje vyksiančio neformalaus NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo. Be to, artimiausiu metu prie jų turėtų prisijungti dar penki bendraminčiai parlamentarai.

Jau beveik dvi savaites badaujantis P. Gražulis pirmadienį Eltai tvirtino, jog jaučiasi puikiai, yra geros nuotaikos ir kol kas nežada baigti savo akcijos. “Ketinu tęsti iki NATO šalių ministrų susitikimo. Tai – labai svarbus įvykis, stengsiuosi ištempti”, – kalbėjo Mišriai Seimo narių grupei atstovaujantis politikas.

Pasak P. Gražulio, artimiausiu metu prie jo ir Liberalų demokratų frakcijos atstovo E. Klumbio turėtų prisijungti dar penki opozicijai priklausantys parlamentarai, kurių jis nepanoro įvardyti.

Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas kolegų vardu pirmadienį paragino badaujančius parlamentarus atsisakyti tokios griežtos protesto formos. Jis priminė, kad mirus popiežiui Jonui Pauliui II pasaulis šiomis dienomis išgyvena didelį sielvartą, ir paprašė būti atlaidesniems bei rasti krikščioniškesnių formų savo nuomonei išreikšti.

Parlamentarai badauti pradėjo siekdami, kad atsistatydintų sovietmečiu KGB rezervui priklausę užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ir Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Arvydas Pocius.

“Manau, kad galime surasti formų, kaip įsiklausyti į jų siūlymus ir kaip patobulinti priimtus sprendimus, tik gal ne šimtu procentų”, – pirmadienį per spaudos konferenciją kalbėjo J. Olekas. Jis paragino atsisakyti kraštutinės protesto formos ir išvengti galimų tragedijų.

P. Gražulis teigė sulaukiantis jau trečio raginimo baigti badauti. “Norėčiau padėkoti Seimo nariams, kad jie nuoširdžiai užjaučia ir gailisi. Bet būtų geriau, kad jie patys paragintų atsistatydinti KGB rezervininkus – tai būtų tam tikras rezultatas”, – siūlė parlamentaras.

Anksčiau jis skelbėsi badausiąs tol, kol neatsistatydins ministras ir VSD vadovas. Tačiau dabar Seimo nario entuziazmas priblėso: “Jei neatsistatydins, ką darysi. Bent galėsiu pasakyti, kad padariau viską, ką galiu kaip politikas”.

P. Gražulis teigė ketinantis eiti visur, kur lankysis balandžio antroje pusėje Vilniuje vyksiančio neformalaus NATO šalių narių užsienio reikalų ministrų susitikimo dalyviai. Jis vylėsi, kad ant kaklo pakabintos lentelės su lietuviškai ir angliškai užrašytais žodžiais “Bado akcija. Reikalauju atsistatydinti KGB rezervistus” patrauks ne tik užsienio žurnalistų, bet ir aukštų pareigūnų dėmesį.

Anksčiau pirmadienį Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius nuogąstavo, kad tokiu būdu bus siekiama sukompromituoti šį renginį. Į susitikimą turėtų atvykti visų 26 Aljanso šalių narių užsienio reikalų ministrai, NATO generalinis sekretorius Japas de Hopas Scheferis (Jaap de Hoop Scheffer), NATO karinės vadovybės ir Europos Sąjungos (ES) užsienio ir saugumo politikos vadovas Chavjeras Solana (Javier Solana). Iš viso Vilniuje tikimasi sulaukti apie 600 oficialių susitikimo dalyvių ir maždaug 500 žiniasklaidos atstovų.

ELTA primena, kad P. Gražulis bado akciją Seime pradėjo kovo 22 dieną, po savaitės prie jo prisijungė E. Klumbys. Akivaizdžiai sublogęs P. Gražulis tvirtino esąs gyvas tik vandeniu.

Praėjusią savaitę 32 parlamentarų grupė, nuogąstaudama dėl P. Gražulio sveikatos, paragino jį nutraukti bado akciją.

Views All Time
Views All Time
1423
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!