Daugeliui norėtųsi išmokti programuoti MySQL duomenų bazes ir vos ne kas antroje svetainėje naudojamos, perspektyvios PHP programavimo kalbos, tačiau kiekvieno dalyko pradžia gali būti tokia sunki…

Šiuo metu pasaulyje vis labiau plinta pradedantiesiems skirti programiniai paketai. Jie pasižymi lengvu įdiegimu, turi daug reikalingų funkcijų, jų derinimas nereikalauja ypatingų žinių. XAMPP paketas (nors, iš esmės, skirtas darbui su Apache) – puikus įrankis savo skriptų/puslapių/svetainės testavimui namų sąlygomis. Jis laisvai veikia tiek Linux, tiek Windows 98, 2000, XP operacinėse sistemose ir, aišku, yra nemokamas. XAMPP paketo veikimui Internetas nebūtinas.

Be iki 1.4.9 versijos atnaujinimų senesnes paketo versijas turintiems vartotojams, iš XAMPP projekto svetainės taip pat galima atsisiųsti 4 papildomus priedus, išplečiančius paketo galimybes. Ką rasite pačiame pakete?

Apache HTTPD 2.0.52
MySQL 4.0.21
PHP 5.0.2 + 4.3.9 + PEAR + Switch
MiniPerl 5.8.3
mod_ssl 2.0.51
Openssl 0.9.7d
PHPMyAdmin 2.6.0 pl1
Webalizer 2.01-10
Mercury Mail Transport System for Win32 and NetWare Systems v4.01a
FileZilla FTP Server 0.9.3
SQLite 2.8.15
ADODB 4.52
Zend Optimizer 2.5.3 for Windows 98, 2000, XP.

Žodžiu, jame – visas save gerbiančiam webdizaineriui reikalingas intrumentų rinkinys. Paketo sąsaja pateikta anglų ir vokiečių kalbomis, PHPMyAdmin 2.6.0 pl1 jau sulietuvintas, turima žinių ir apie pradėtą viso XAMPP paketo vertimą į lietuvių kalbą. Atskirai vertėtų paminėti patogų naršyklės puslapyje veikiantį HTML redaktorių, išoriškai šiek tiek primenantį MS Word.

Išpakavus paketą (tam geriausia sukurti C:Xampp katalogą) į reikalingą vietą, paleidžiame setup_xampp.bat failiuką ir spaudžiame “1”. “Apache” ir “MYSQL” kataloguose esančiais apache_installservice.bat ir mysql_installservice.bat failiukais Windows 2000/XP sistemose minėtas tarnybines programas galite nustatyti automatiniam pasileidimui kartu su sistema; Windows 98 vartotojams minėtas tarnybas teks paleisti rankiniu būdu arba reikiamas nuorodas įdėjus į Start Meniu “Startup” katalogą.

Žemiau paaiškinta, kas kur yra pakete:

xamppapachelogs – Apache ir PHP saugomų logų katalogas
xamppapachebinphp.ini – Pagrindinis PHP su MOD_PHP nuostatų failas
xamppcgi-bin – Cgi-Bin katalogas (skirtas įvairiems skriptukams)
xamppapacheconfhttpd.conf – Pagrindinis Apache nuostatų failas
xampphtdocs – HTML, PHP, CGI failų “root” katalogas
xamppinstall – Paketui paleisti reikalingas katalogas
xamppmysql – MySQL Daemon tarnybos katalogas
xamppperl – PERL katalogas
xamppphp – Čia rasite php.exe + dlls + PEAR
xamppphpmyadminconfig.inc.php – phpMyAdmin nuostatų failas
xampptmp – Laikinas PHP failų ir sesijų katalogas
xamppmoddav – MOD-DAV pavyzdys

Sėkmingai įdiegus paketą, naršyklėje užtenka įvesti http://localhost ar http://127.0.0.1 , ir prieš jūsų akis – pradinis paketo puslapis. Sėkmės!!!

Views All Time
Views All Time
6271
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!