Atvirojo teksto programinės įrangos judėjimas (bendra informacija)

Atvirojo kodo iniciatyva

http://www.opensource.org

Ši organizacija įkurta 1998 metais. Čia galima surasti atviro teksto programinės įrangos apibrėžimą, reikalavimus licencijoms, užregistruotas licencijas, nuorodas į svarbius projektus bei programinės įrangos gamintojus.

O’Reilio atvirojo kodo centras

http://opensource.oreilly.com

„O’Reilly and Associates“ specializuojasi knygų apie programinę įrangą atviruoju kodu leidyboje. Svetainėje galima surasti parduodamų knygų sąrašą, jų aprašymus, atsiliepimus bei vietoje jas užsisakyti. Dauguma knygų yra skirtos konkretiems produktams įvaldyti, pavyzdžiui, Perl, CVS, Apache. Tačiau galima surasti ir knygų, kurios yra pakankamai bendros ir aprašo patį atvirojo kodo judėjimą. Pateikiama atvirojo kodo bibliografija. Ji trumpai bus apžvelgta vėliau.

Nemokamos programinės įrangos fondas

http://www.fsf.org

Organizacija, vykdžiusi GNU projektą, kurio metu buvo sukurta daugybė gerų atvirojo kodo įrankių. Svetainėje pateikiama informacija apie atvirojo kodo projektus, dokumentacija ir išeities tekstai.

Slashdot

http://www.slashdot.org

„Užkietėjusių kompiuterininkų“ svetainė. Kiekvieną dieną yra siūloma „dozė“ naujienų apie atvirojo kodo programinę įrangą, ypač Linux sistemai.

IT straipsniai atvirojo teksto programinės įrangos tema

http://www.itpapers.com/cgi/SubcatIT.pl?scid=262

Pateikiama daugiau nei 200 įvairių straipsnių, kurie aprašo tiek patį atvirojo teksto programinės įrangos judėjimą, tiek konkrečius produktas ar jų pritaikymo aspektus.

The GNU Project and the Free Software Foundation (FSF)

http://www.gnu.org/

GNU projekto svetainė. Pateikiama informacija apie patį projektą bei jo metu sukurtą programinę įrangą (pavyzdžiui, GCC – GNU sukurtas C/C++ kompiliatorius). Pateikiamos instrukcijos, kaip atsisiųsti bei naudoti GNU projekto sukurtas programas.

Atvirojo teksto programinės įrangos kūrėjų tinklas

http://www.osdn.com/

Pateikiama informacija apie konferencijas, siūlomus darbus bei naujienas.

Išeities teksto žaizdras

http://sourceforge.net/

Informacija apie einamuosius projektus, naujienas. Svetainė pateikia projektams versijų valdymo, darbų sekimo įrankius. Taip pat čia galima surasti ir jau atliktų darbų rezultatus – pačią programinę įrangą.

„Šviežienos“

http://freshmeat.net/

Patys naujausi projektai, produktai bei naujienos.

Linux

Linux Online

http://www.linux.org

Linux Online yra visapusiška informacijos ir nuorodų apie Linux saugykla. Čia galima surasti informacijos apie projektus, dokumentaciją, programas, knygas ir net naujienų pranešimus. Ši svetainė – vartai į Linux pasaulį.

Linux branduolio archyvai

http://www.kernel.org

Tai oficiali Linux branduolio svetainė. Joje galima surasti ne tik naujausias branduolio versijas, bet ir jų istoriją. Taip pat pateikiamas nemažas kiekis nuorodų į programinę įrangą.

Linux dokumentacijos projektas

http://metalab.unc.edu/LDP

Projektas bando užpildyti techninės pagalbos vartotojams spragas, kurdamas išsamią pagalbos duomenų bazę. Čia galima surasti Linux operacinės sistemos įdiegimo, konfigūravimo instrukcijas.

Linux alėja

http://www.linuxmall.com

Pateikiama labai įvairių produktų susijusių su Linux operacine sistema (žaidimai, Linux distribucijos, knygos, kompiuteriai, suvenyrai), kuriuos čia pat galima įsigyti. Taip pat yra naujienų bei nuorodų skyreliai.

Linux ledkalnis

http://www.linuxberg.com

Įvairi programinė įranga skirta Linux operacinei sistemai bei jos aprašymai. Informacija gana gerai klasifikuota, tad nesunku surasti reikiamą produktą. Kiekvienam produktui yra pateikiamas jo reitingas, išleidimo data, programos dydis, licencijos tipas bei trumpas aprašymas.

Linux priežiūra

http://www.linuxcare.com/

Organizacija užsiimanti užsakomosios atvirojo teksto programinės įrangos gamyba Linux operacinei sistemai. Taip pat suteikia techninę pagalbą instaliuojant, konfigūruojant ir prižiūrint Linux.

FreeBSD

Oficiali FreeBSD svetainė

http://www.freebsd.org

Svetainėje pateikiama informacija ne tik apie FreeBSD operacinę sistemą, bet ir apie įvairią programinę įrangą bei projektus, kurie susiję su šia operacine sistema. Taip pat čia galima surasti daug įvairios dokumentacijos, aprašymų ir naujienų grupių.

FreeBSD alėja

http://www.freebsdmall.com

Pateikiama labai įvairių produktų susijusių su FreeBSD operacine sistema (žaidimai, distribucijos, knygos, kompiuteriai, suvenyrai), kuriuos čia pat galima įsigyti. Taip pat yra naujienų bei nuorodų skyreliai.

Konkretūs projektai bei produktai

Apache programinės įrangos fondas

http://www.apache.org

Apache voratinklio (Web) serverio programinė įranga – viena iš populiariausių tarp Interneto tarnybinių stočių. Svetainėje galima surasti produkto dokumentaciją, pranešimų apie klaidas sistemą, su projektu susijusią informaciją, išeities tekstus, produkto distribucijas. Šiuo metu Apache projekte taip pat yra vystoma dar apie 20 subprojektų, kurie skirti Internet sprendimų kūrimui.

Mozilla projektas

http://www.mozilla.org

Bendrovės Netscape atvirojo kodo projekto svetainė. Mozilla yra atsakinga už visų būsimų „Communicator“ (Interneto naršyklės) versijų kūrimą. Čia galima rasti išeities tekstus, dokumentaciją bei naujausias naršyklės versijas.

Perl institutas

http://www.perl.org

Perl institutas pateikia visapusę informaciją apie Perl programavimo kalbą. Taip pat yra pateikiamos nuorodos į naujienų, elektroninio pašto diskusijų grupes.

Views All Time
Views All Time
4959
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!