IBM korporacija Solt-Leik-Siti (Jutos valstija) apylinkės teismui pateikė naujus dokumentus, reikalaudama uždrausti SCO kompanijai toliau platinti ir pardavinėti Linux operacines sistemas.

Priminsime, kad SCO jau pusantrų metų kariauja su „Žydruoju gigantu“ ir atvirojo kodo bendruomene, kaltindama IBM pažeidus kontraktinius įsipareigojimus ir Linux kūrėjams neteisėtai perdavus Unix System V operacinės sistemos programinį kodą. Taip pat SCO teigia neva turinti šio kodo autorines teises, ir tvirtina, kad dėl to „vogtas“ kodas, esą, patekęs į Linux branduolius nuo pat 2.4 versijos, dėl ko šios OS vartotojai kiekvienam vieną procesorių turinčiam serveriui turį pirkti nuo 700 JAV dolerių kainuojančią licenziją. Iš pagrindinio „kaltininko“, IBM, SCO reikalauja sumokėti penkių mlrd. JAV dolerių kompensaciją.

IBM ir atvirojo kodo judėjimo atstovai, savo ruožtu, SCO pretenzijas laiko neteisėtomis, nes ši kompanija pati Linux platino pagal GPL (General Public License) licenziją, leidžiančią ir kodo kopijavimą bei keitimą. Įsidėmėtina, kad SCO, gindama savo interesus, neseniai antikonstitucine paskelbė pačią GPL licenziją. Tikriausiai, korporacijai labai nepatinka GPL punktas, skelbiantis, kad tai, kas vienąkart jau buvo išleista pagal GPL licenziją, negali tapti kieno nors nuosavybe. IBM prisiminė būtent GPL licenziją, praeitą savaitgalį paskelbusi, kad SCO, atmetusi GPL, faktiškai pažeidė „Žydrojo giganto“ autorines teises, nes jo programuotojai įdėjo nemažai pastangų tobulindama Linux kodą. Taigi, kaip tvirtina IBM, SCO neturėtų platinti Linux skirtos PĮ, ypatingai tos, kurią kūrė „Žydrasis gigantas“. Toliau – dar gražiau – pasak ZDNet, IBM išsakius savo komentarus, SCO atstovas pabrėžė, kad firma artimiausiu metu užginčys priešininkų teiginius teisme.

Views All Time
Views All Time
2572
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!