Hakeriai kritikuoja McKinnono ekstradiciją

hacker 15 Straipsniai.lt

Gary McKinnono ekstradicija sukėlė nepasitenkinimą tarp daugelio buvusių įsilaužėlių, dabar dirbančių kompiuterių saugumo srityje. Jų teigimu toks „ypač pavojingo” įsilaužėlio persekiojimas rodo, kad per 10 metų JAV vis dar nesiėmė jokių veiksmų, apsaugoti karines kompiuterių sistemas.

Prieš dešimtį metų kaltinimai įsilaužus į JAV karines sistemas buvo pateikti Mathew Bevanui, internete žinomu Kuji pseudonimu. Jo žodžiais, internetas tuo metu tebuvo naivios kūdikystės stadijoje, tačiau net ir praėjus dešimčiai metų JAV karinių sistemų saugumas nepagerėjo. Kaip ir G. Mckinnonas, JAV kariniuose kompiuteriuose M. Bevanas ieškojo nežemiškųjų civilizacijų buvimo įrodymų, slaptų naujųjų technologijų ir pan.

Tiesa, M. Bevanui pasisekė labiau, mat 1997 metais ilgas teisminis procesas baigėsi jo naudai. Šiuo metu buvęs įsilaužėlis dirba kompiuterinio saugumo konsultantu nuosavoje „Kuji Media Corporation” kompanijoje. Jo teigimu, kompiuteriai, į kuriuos įsilaužė G. McKinnonas buvo atviros sistemos, į kurias greičiausiai jau buvo įsilaužta ne kartą ir, tikėtina, turint piktų kėslų. Viskas, ką jis padarė, tai tiesiog užmetė akį, vedamas smalsumo. Tačiau, esant dabartinei politinei situacijai JAV paskelbė jį didžiausiu kibernetiniu teroristu ir kariniu kompiuterių įsilaužėliu – tiesiog stengiamasi visuomenei sudaryti kuo didesnį neigiamą įspūdį apie G. McKinnoną.

Straipsniai 1 reklama

Londono kompiuterinio saugumo kompanijos konsultanto Danielio Cuthberto, nuomone kaltinimai Gary McKinnonui yra nepateisinamai dideli. Jis pats buvo apkaltintas neteisėtu prisijungimu prie svetainės, rinkusios aukas nuo cunamio nukentėjusiesiems. Viskas, ką D. Cuthbertas padarė prieš pervesdamas pinigus – atidžiau patikrino ar ta svetainė nėra sukurta sukčių. Jo nuomone iš G. McKinnono yra tiesiog daromas pavyzdys kitiems: „va, kas jums gresia!”.

Tai jau nebepirmas kartas, kai paprasčiausias piktas pokštas ar akivaizdžių spragų panaudojimas tyra išpučiamas iki pasaulinio lygio nusikaltimo. Pakanka prisiminti kitą „piktąjį genijų” – Keviną Mitnicką. Dėl pastarojo įsilaužimų „Fujitsu”, „Motorola”, „Nokia” ir „Sun Microsystems” paskelbė patyrusios milijoninius nuostolius, nors taip ir nebuvo pateikta nuostolių įrodymų. Nepaisant to K. Mitnickas atsėdėjo penkerius metus federaliniame kalėjime. Didžioji dalis įsilaužimų buvo padaryta pasitelkus socialinę inžineriją, o ne technologines žinias. Kaip vėliau savo knygoje „Apgavystės menas” („The Art Of Deception”) rašo K. Mitnickas, bet kokios kompiuterinio saugumo priemonės yra nieko vertos, jei darbuotojai už saldainį tau pasako savo slaptažodžius. Holivudo filmas apie Kevino Mitnicko sulaikyma – „Takedown” su tikrąja istorija taip pat mažai turi ką bendro.

Views All Time
Views All Time
2413
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

46 + = 53