MSN Spaces, svetainėje, kurioje, anot MS, “galima pareikšti savo nuomonę įvairiais klausimais”, negalima įrašyti savo pranešimo, jei jame yra “blogų žodžių”. O gal vis tik… galima?

Naujosios Microsoft MSN Spaces tarnybos filtrų apėjimas tapo tikra Interneto naršytojų pramoga: daug kas jau bando apgauti “automatinį cenzorių”.

Penktadienį populiariame Boing Boing internetiniame žurnale, skirtame kurti savo dienoraščiams (vad. “blogs”), pareikšti savo nuomonei ar tiesiog pasisakyti, pasirodė pranešimas apie tai, kad MSN Spaces atmeta kai kurias pranešimų antraštes arba URL adresus, jei juose yra žodžių, kuriuos Microsoft laiko “netinkamais”, tačiau, kaip ir dauguma kitų cenzūros aparato priemonių, MS intrumentai pasirodė esą netobuli. Boing Boing aptiko, kad visi labiau paplitę keiksmai ir “sultingi” išsireiškimai – pradžiai galima patikrinti iš “f” ir “s” raidžių prasidedančius žodžius – “praleidžiami be eilės”.

Juokingiausia tai, kad Microsoft cenzūra ieško pranešimų su aiškiai dviprasmėmis antraštėmis, tokiomis, kaip “tits for tats” ir “butt sex is awesome”. Dar linksmiau – tai, kad “nepraeina” tokie žodžių deriniai, kaip “Pornography and The Law” arba bet kokios formos antraštės, jei tik jose paminėtas žymiausios Vladimiro Nabokovo knygos pavadinimas ;))

Tokie MSN Spaces pranešimų filtrų apėjimo bandymai – ne tik įdomus žaidimas – jie gerai parodo prieštarą tarp tradiciškai nemokamo, atviro web žurnalų pasaulio ir žymiai griežtesnio, korporacinio požiūrio, kurio laikosi Microsoft. “Jei negali laisvai išreikšti savo nuomonės, tai kokia jos prasmė?” – klausia Boing Boing.

Šios prieštaros pastebimos ir Microsoft mėginimuose kontroliuoti pranešimų turinį. Skirtingai nuo kitų konkuruojančių panašaus profilio tarnybų, tokių, kaip Blogger, MSN Spaces iš savo naujų vartotojų reikalauja Microsoft naudai perleisti teises į jų pranešimų “panaudojimą, kopijavimą, platinimną, perdavimą, publikavimą, atkūrimą, redagavimą, modifikavimą, vertimą ir formatavimą”. Kas po tokios daugybės veiksmų liks iš saviraiškos laisvės, aišku, nepranešama…

Views All Time
Views All Time
2786
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!