Niekas tiksliai negali pasakyti, ar Google ir Mozilla kartu kuria Interneto naršyklę, tačiau išleidus Firefox, abi kompanijos labai suartėjo.

Ir pas mus populiarus Google paieškos varikliukas Mozilla Foundation atvirojo kodo judėjimo sukurtoje Firexof v1.0 naršyklėje pagal nutylėjimą užima pagrindinę vietą. Ši naršyklės versija jau antradienį Internete buvo prieinama nemokama atsisiuntimui. Kaip tvirtina nekomercinės Mozilla Foundation organizacijos prezidentas Mitčelas Beikeris, per 2 pirmąsias dienas naršyklę atsisuntė maždaug 2,5 mln. žmonių.

Paieškos varikliukų sirityje pirmaujanti Google, įdėta į naršyklės puslapį, pabrėžia Mozilla norą Firefox išsikovoti tinkamą padėtį programų kūrėjų akyse. “Visas mūsų startinis puslapis iš pagrindų atnaujintas, ir tai atspindi mūsų dabartinį tikslą – užimti plačią PĮ vartotojų rinkos dalį”, – pasakė ponia Beiker.

Google Firefox naršyklės pradinį puslapį užėmė dar ir todėl, kad šios kompanijos techninė infrastruktūra, pasak Beikerių, geriau palaiko didelius trafiko kiekius.

Pastarosiomis dienomis netilo kalbos apie tai, kad Google kuria naują naršyklę, tam, galimas daiktas, pasitelkusi ir Mozilla. Nors abi pusės neigia tokius gandus, panašu, jog ryšiai tarp šių dviejų organizacijų tik stiprėja. Praeitą savaitę Mozilla paskelbė apie dar glaudesnio bendradarbiavimo su PĮ kūrėjais planus. Buvo nagrinėta ir tai, kaip į būsimas Firefox versijas galima būtų įdiegti informacijos paieškos lokaliame kompiuteryje funkcijas. Tai sutampa su analogiškais Google planais.

Kokios artimiausios tokio bendradarbiavimo perspektyvos? Jei Firefox ir toliau populiarės tokiais tempais, sustiprėję abiejų kompanijų santykiai Google gali atnešti apčiuopiamą naudą, o ta dalis vartotojų, kuriems nepatinka skylėtas MSIE, į savo rankas gaus žymiai tobulesnį – ir nemokamą – produktą. Didžiąją savo pajamų dalį Google gauna iš reklaminės vietos, esančios šalia savo paieškos antraščių rezultatų pardavimų ir Firefox gali padidinti paieškos paslaugų ir reklaminės puslapių vietos vertę.

Vadinamąjį “namų puslapį” lengvai galima pakeisti į bet kurį kitą. Pirmosiose Firefox versijose Google langelis buvo viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe – ten pat, kur jis yra ir 1.0 versijoje. Iš paieškos langelio Firefox vartotojai lengvai gali pasirinkti išsiskleidžiantį meniu, leidžiantį naršyti, naudojantis Yahoo, Amazon.com ir kitais instrumentais.

Pasak Beikerio, Mozilla “turi visą eilę paieškos varikliukų partnerių”, įskaitant ir Yahoo. Apie Mozilla ir Google finansinę reikalų pusę kol kas žinoma tik tiek, kad Google savo partneriams atseikėja už reklamą gautų įplaukų dalį, o papildomas finansavimas naršyklės tobulinimui tikrai nepakenks.

Views All Time
Views All Time
4392
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!