Virusai grąsina kiborgams?

Virusai grąsina kiborgams?

Kevinas Varvikas, Ridingo universiteto (Anglija) kibernetikos profesorius vėl nusprendė tapti kiborgu, tačiau savo nervinę sistemą prie kompiuterio prijungęs ir į ranką RFID žymę įsisodinęs akademikas įspėja, kad gali ateiti diena, kai kompiuteriniai virusai galės užkrėsti ne tik PC, bet ir žmones.

Consult Hyperion Londone surengtame jau 5-ajame Skaitmeninės Identifikacijos Forume Varvikas kalbėjo apie tokią ateitį, kai kiborgais dar netapę žmonės atrodys kaip keistuoliai. “Tie iš jūsų, kas panorės likti žmonėmis… taps mažuma”, – pareiškė jis.

Varvikas įsitikinęs, kad organizmo prijungimas prie kompiuterio turi ir savų privalumų. Tai – beveik neišsemiama žinių bazė”, – pasakė jis, pridėjęs, kad tai reikštų ir žmonių “atnaujinimo” būtinybę. Su šiandienine skaičiavimo technika susijusios saugumo problemos ne ypač skiriasi nuo gręsiančių ateities kiborgams. “Mes vienodai žiūrėsime tiek į kompiuterinius, tiek į biologinius virusus, – pasakė jis, – atsiras nepalyginamai daugiau saugumo problemų.”.

Straipsniai 1 reklama

Kai žmonės bus prijungti prie Tinklo, hakerių įsilaužimai sukels daug didesnių pasekmių, ir požūris į juos pasikeis iš esmės. Dabar nelegalus hakerių skverbimasis į įvairius internetinius resursus dar nėra toks baisus, tačiau, kai žmonės pradės prisijunginėti prie Interneto, hakingą tai padarys visiškai neleistinu dalyku”, – įspėja Varvikas.

Savo paties tokio tipo eksperimentuose, kurių metu žmogaus kūnas naudojamas valdyti manipuliatoriui, mokslininkas nepaskelbė savo rankos IP adreso, būgštaudamas, kad ją kas nors “nulauš”.

Daugiau prie Tinklo prijungtų žmonės, matyt, atsiras dar negreitai, tačiau Varviko eksperimentai pritaikomi ir praktiškai – anksčiau jis bendradarbiavo su Didžiosios Britanijos Stoke Mandeville Hospital klinika, tyrinėdamas galimas žmonių, turinčių nugaros smegenų pažeidimų, nervinės sistemos prijungimo prie tinklo pasekmes. Pavyzdžiui, mokslininkai mėgina suprasti, ar tokie pacientai galėtų savo nervine sistema valdyti invalido vežimėlį.

Tuo tarpu žmogaus „suvinčiavojimo” su technologija idėja, pasak Varviko, šiandien nepopuliari. “Nežinau, kodėl, bet esu kritikuojamas iš visų pusių”, – pasakė jis vieno iš savo eksperimentų su RFID žymėmis metu.

Kol kas RFID čipukų implantavimas į ranką – egzotiškas dalykėlis, tačiau pamažu jis randa savo pritaikymą. Vieno klubo Ispanijoje nariai tokiu būdu gali atsiskaityti už gėrimus, o kai kurie Meksikos teisėsaugos žinybų pareigūnai žmonių grobimui išvengti turtingesnių tėvų vaikams įsodina radioidentifikacines žymes. JAV Maisto produktų ir Vaistų kontrolės Administracija taip pat neseniai RFID žymes leido naudoti medicininėje sferoje. Vienu iš RFID žymių panaudojimo būdų čia gali tapti medicininio personalo atliekamas informacijos apie pacientų sveikatos būklę nuskaitymas per odą.

Views All Time
Views All Time
2628
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 + 5 =