| |

Nauji “Sony” 3D “Blu-ray” leistuvai – tikroviško trimačio vaizdo gerbėjams

Trimačio (3D) vaizdo technologijos metų pradžioje vykusioje CES 2010 parodoje buvo viena pagrindinių temų – ,”Sony” joje pristatė naujus 3D vaizdo gaminius, o dabar papildo jų serijas naujovėmis. Naujas “Sony” gaminys – įperkamas “Blu-ray” leistuvas BDP-S470 po programinės įrangos atnaujinimo galės rodyti 3D vaizdą šią technologiją palaikančiuose TV ekranuose. O CES 2010 pristatytas BDP-S570 leistuvas 3D vaizdą galės rodyti ir be papildomo programinės įrangos atnaujinimo. Abu leistuvai naudoja pažangią 3D vaizdo technologiją, kuri sukuria tikrovišką didelės raiškos “1080p” trimatį vaizdą, matomą per aktyvaus užrakto (“Active Shutter”) akinius. Šiuo metu 3D formatu siūloma vis daugiau pramoginio turinio – kuriami 3D filmai, trimačio vaizdo formatu įrašomi muzikiniai koncertai. “Blu-ray” leistuvai ir televizoriai, tokie kaip BRAVIA LX900 su 3D vaizdo technologija leis visu tuo mėgautis namuose. Be to, kad naujieji “Blu-ray” leistuvai pasiūlys didelės raiškos 3D vaizdą, jie padės nesunkiai pasiekti ir internetinių vaizdo pramogų erdves. “Bravia Internet Video” leidžia peržiūrėti praleistas laidas naudojant populiarias “pasivyk TV” (“catch-up TV”) paslaugas. Su šiais leistuvais televizoriaus ekrane galima žiūrėti vaizdo įrašus iš tokių svetainių, kaip “YouTube”, “Dailymotion”. “Entertainment Database Browser” funkcija, naudojanti “Gracenote” technologiją, padės greitai sužinoti daugiau apie filme vaidinančius aktorius.

| |

Kaip išsirinkti tinkamą namų kino sistemą?

Šiais laikais jau sunku rasti būstą, kuriame nebūtų DVD grotuvo ar kompiuterio, galinčio „skaityti“ šio formato diskų. Tačiau nei grotuvas, nei kompiuteris niekada neišgalės sukurti tų pojūčių, kuriuos suteikia geras Namų kino teatras. Pradėkime nuo to, kad bet kuris Namų kino teatras prasideda nuo didelio televizoriaus. Iš esmės žmonės dažnai painioja du skirtingus dalykus – Namų kino teatrą (jau sukomplektuotą rinkinį su televizoriumi bei stiprintuvu) ir Namų kino sistemą, kuri yra parduodama vienoje dėžėje. Paprasčiausius Namų kino sistemos rinkinius sudaro DVD grotuvas ir mažiausiai šešios garso kolonėlės. Brangesnės Namų kino sistemos komplektuojamos atskirai iš daugiakanalių stiprintuvų, DVD grotuvo ir kolonėlių. Tokius komplektus galima surinkti jau ir atsižvelgiant į pirkėjo poreikius, ir jų kaina gali svyruoti nuo trijų iki šimtų tūkstančių litų. Kainų skirtumas tarp pačių DVD grotuvų gali siekti dešimt kartų, nors jų funkcijos iš pirmo žvilgsnio atrodo tos pačios (o dažnai brangesnieji DVD grotuvai turi netgi mažiau funkcijų). Kainų skirtumas, kaip visada, yra pagrįstas kokybės skirtumu. Brangesnieji grotuvai turi kitaip komplektuotus mazgus ir skirtingą sistemos projektavimą. Ne paslaptis, kad gamybos ekonomija dažnai veda prie taupymo detalių ar schemų sąskaita. Pavyzdžiui, pigesniuose grotuvuose gamintojai nemontuoja schemos apsaugai nuo pašalinių trukdžių ir gali būti, kad vieną dieną vietoje žiūrimo kino filmo herojų dialogo išgirsite kažkokią radijo programą…

| |

Renkantis namų kino sistemą svarbu ir individualūs pomėgiai

Renkantis namų kino sistemą patariama nepasikliauti vien techninėje charakteristikoje nurodytais skaičiais – neprošal būtų pasiklausyti kelių tinkamų modelių ir taip išsirinkti labiausiai atitinkantį individualius lūkesčius. Namų kino sistemos yra dvejopos – vadinamosios ekonominės arba “viskas viename” ir komplektuojamos iš atskirų dalių. Pastarąsias renkasi tie, kurie yra pasiryžę investuoti didesnę sumą į garsą ir kokybę. Populiariausias – ekonomines – sistemas sudaro viename komplekte esančios kolonėlės ir blokas su grotuvu, skaitmeniniu stiprintuvu, radiju. Namų kino sistema skirta ne tik žiūrėti filmus ar klausytis muziką, bet ir peržiūrėti nuotraukoms televizoriaus ekrane, tai daryti galima ir įsijungus mėgstamą muziką. Tiesa, anot bendrovės “Avitela” generalinio direktoriaus Jono Dirginčiaus, ekonominės klasės sistemos yra skirtos žiūrėti filmus, tad didžiausia įspūdžio dalis yra iš ekrano. Paprastai namų kino sistemos atkuria DVD, CD, DIVX, MP3 formato įrašus, bet konkrečios galimybės priklauso ir nuo modelio. Pažangesnės namų kino sistemos orientuotos į didelės raiškos televizorius, turi HDMI jungtį. Tokiu atveju netgi jei pats diskas nėra didelės raiškos, į HDMI jungtį taip pat turintį televizorių siunčiamas signalas perskaičiuojamas į didelės raiškos. Taip vaizdo kokybė ženkliai pagerinama. Pasak IĮ “Signalo pikas” direktoriaus Kazimiero Gaidžio, pirmiausia pirkėjo teiraujamasi, koks patalpos, kurioje stovės namų kino sistema, dydis.

| |

Tikras namų kinas

Tikras namų kinas – tai vienas iš malonumų gyvenime, kurį pradedi vertinti tik jį pamatęs ir išgirdęs. Kai kurie žmonės žiūrėjimą filmo high-end namų kino sistema pirmą kartą lygina su jausmu, kurį patiria vairuotojas po įprastinės mašinos vairavimo pirmą kartą išbandydamas tikrą sportinę mašiną. Jūs greitai suvoksite, kad tai ką jūs žiūrėjote ar klausėte prieš tai, (su masinių gamintojų produktais) neturėjo jokios filmo žiūrėjimo kokybės ir buvo tik laikinas sprendimas jums. Kadangi pradėjau lyginti su mašinomis, tai ir pratęsiu savo palyginimą toliau, kol jūs neišbandote geresnės mašinos, jūs nesuvokiate, kad jūsų 20 metų mašina jau nevažiuoja taip gerai, kaip jūs norėtumėte. Taip, jos užtenka nuvažiuoti iš taško A į tašką B (aišku jei niekas į jus neatsitrenkė), bet malonumo jūs jau nejaučiate. Tas pats yra ir su gera namų kino sistema. Pažiūrėkite tą patį DVD ar paklausykite CD diską per masinio gamintojo grotuvą, per pigiausią VIDO, LG ar kitus namų kino komponentus, ir per gerą hi-fi ar net hi-end stereo ar namų kino sistemą bet kuriame artimiausiame jums hi-fi salone ir jūs suvoksite, kodėl net ne audiofilai ar filmų fanatai, bet ir paprasti vartotojai kuo toliau, tuo labiau pradeda investuoti į gerą vaizdą ir garsą. Pagrindinis namų kinos sistemos tikslas sukurti „tikro veiksmo“ atmosferą, kuri priverčia jus pasijusti vientisa dalimi to, kas vyksta ekrane, užmiršti kad tai kas nufilmuota yra netikra, kad viskas kas vyksta egzistuoja čia ir dabar.

| |

Naujoji LG „Blu-ray“ namų kino sistema

Garso ir vaizdo technikos gamintoja „LG Electronics“ (LG) pristatė naują namų kino sistemą HT954PB, pasižyminčią puikia garso kokybe, kurią padėjo sureguliuoti aukštos klasės garso sistemų ekspertas Markas Levinsonas. 5.1 standarto sistema sugeba perteikti natūralų skambesį. Tam pasitarnauja ir „Virtual Sound Matrix“ (VSM) technologija, pagerinanti garso sklidimą patalpoje. Ji veikia sukurdama virtualius garsiakalbius, kurie garsą nukreipia reikiama linke. Pavyzdžiui, iš trijų garsiakalbių sudarytoje 2.1 namų kino sistemoje naudojant VSM, sukuriama virtuali 5.1 erdvinio garso sistema – atrodo, jog garsas sklinda ir iš užnugario. LG HT954PB vartotojai klausytis muzikos ir žiūrėti filmus gali ne tik iš DVD bei „Blu-ray“ diskų. Sistemoje integruota interneto jungtis leidžia prisijungti prie „YouTube“ portalo ir nenaudojant kompiuterio, žiūrėti milijonus joje esančių klipų televizoriaus ekrane. Naudojama „BD-Live“ funkcija leidžia prisijungti internetu prie filmo kūrėjų svetainės ir pasinaudoti juose esančiu turiniu. Pavyzdžiui, dalyvauti interaktyviame žaidime, atsisiųsti papildomų filmukų, reklaminių klipų. „iPod“ grotuvus turintiems muzikos ir pramogų gerbėjams patiks sistemoje esanti „iPod“ jungtis. Grotuvą pakanka įstatyti į lizdą ir galima mėgautis savo mėgstama muzika per puikios kokybės garsą atkuriančią 5.1 garso sistemą.

| |

Naujos „Panasonic“ „Blu-ray“ namų kino sistemos – dar daugiau garso ir sutaupytos energijos

„Panasonic“ „Blu-ray Disc“ namų kino sistemos atkuria aukštos vaizdo ir garso kokybės „Blu-ray“ filmus taip, jog nuo šiol nebereikės eiti į kino teatrą. Vaizdą pagerinantis „Panasonic“ procesorius „PHL Chroma Processor Plus“ ir ypač tikslios 4:4:4 technologijos jau iškėlė „Blu-ray Disc“ filmų kokybę į originalių kino filmų lygį. Šioms sistemos neprilygsta net puikiausiomis vaizdo atkūrimo technologijomis pasižymintis „Panasonic“ DMP-BD50, pelnęs 2008–2009 m. EISA apdovanojimą kaip geriausias Europos „Blu-ray“ leistuvų kategorijos gaminys. Siekiant, kad garso kokybė būtų dar geresnė, priekinių ir centrinių kolonėlių bambuko kūgelių formos garsiakalbiai ypač aiškiai atkuria įvairių dažnių garsus – nuo masinių sprogimų iki metalo žvangesio. „Kelton“ žemųjų dažnių kolonėlės prideda galingų dundančių bosų. Viso to rezultatas – SC-BT205 ir SC-BT200 naudotojai savo namuose gali mėgautis jaudinančiu ir neįtikėtinai tikrovišku garsu. Buvo patobulintos ir tinklo sistemos. SC-BT205 ir SC-BT200 galima prijungti prie interneto ir, naudojant „VIERA Cast“, peržiūrėti žiniatinklio turinį (pvz., „YouTube“, „Picasa“), o „BD-Live“* leidžia parsisiųsti „Blu-ray Disc“ siūlomos medžiagos bei žaisti interneto žaidimus. Į abu modelius įmontuotas universalus „iPod“ dėklas, tad leisti mėgstamą muziką dar patogiau. Be to, SC-BT205 ir SC-BT200 daro mažesnį poveikį aplinkai. Dėl maitinamosios plokštės patobulinimų smarkiai sumažėjo energijos sąnaudos, sistemai veikiant budėjimo režimu.

| |

Apie palydovinę televiziją ir jos veikimo principą paprastai

Televizinis signalas iš TV studijos perduodamas į televizijos ryšio palydovą kuris nutolęs nuo žemės 36000 km ir yra vadinamoje geostacionarinėje orbitoje. Jo skriejimo aplink žemę laikas tolygus žemės sukimosi aplink savo ašį laikui, todėl palydovai esantys šioje orbitoje “kabo” viename taške ir nutaikius anteną į norimą palydovą jos daugiau reguliuoti nereikia. Palydovuose yra įrengti siųstuvai kurie retransliuoja iš studijos paduodamą signalą į žemę. Siųstuvų antenos nukreiptos į skirtingas žemės teritorijas. Tai priklauso nuo to kurioms šalims skirtas šis signalas. Kuo toliau esame nuo šios teritorijos tuo silpnesnis signalas pasiekia mus ir tuo didesnės antenos reikia norint jį priimti. Kad matytume transliuojamų palydovų programas reikalingas palydovinės televizijos komplektas. Šį komplektą sudaro trys pagrindiniai mazgai: palydovinė antena, konverteris, palydovinės tv imtuvas. a) Palydovinės televizijos priėmimo antena skirta “surinkti” transliuojamą signalą ir jį sufokusavus perduoti į mažų triukšmų konverterį (LNB) kuris montuojamas antenos fokusavimo židinyje priešais anteną. b) Mažatriukšmis konverteris (LNB) priimtą signalą konvertuoja į žemesnį dažnumą ir jį sustiprinęs koaksialiniu kabeliu perduoda į palydovinės TV priėmimo imtuvą (priedėlį) , nes televizorius kuriame nėra įmontuotas toks imtuvas (99% televizorių jo neturi) negali šio signalo apdoroti ir atvaizduoti ekrane.

| |

„Samsung” pristato LED technologijos televizorius pasaulio rinkoje

Samsung Electronics Co., Ltd., – pasaulyje pirmaujanti ir prizais apdovanojama, inovacinius buitinės elektronikos produktus kurianti, kompanija pranešė apie LED technologijos televizorių pristatymą pasaulio rinkoje. Sukurdama naują plokščiųių LED televizorių klasę, kompanija pažymi esminį momentą televizorių pramonėje, leisdama vartotojams visiškai kitaip patirti televizorių teikiamas pramogas. Televizoriai su įdiegta LED technologija Baltijos šalių pirkėjus pasieks balandžio mėnesio 2-ąją savaitę. “Samsung Electronics” pristato visiškai naujas didelės raiškos (HD) LED televizorių serijas. 8, 7 ir 6 serijas sudaro didelis modelių rinkinys, kurių ekrano įstrižainė yra 32, 37, 40, 46 ir 55 coliai (82, 92, 102, 127 ir 140 cm). Šiuose pribloškiančiuose televizoriuose LED diodai naudojami kaip pirminis apšvietimo šaltinis, skirtingai nei įprastos konstrukcijos skystųjų kristalų televizoriuose, kuriuose naudojamos „Cold Cathode Fluorescent Lamps” (“Šaltos katodinės fluorescentinės lempos” – CCFL). LED suteikia eilę pranašumų: ypač aukštas kontrastingumas, taupoma elektros energija, o mažas korpuso storis leidžia sukurti patrauklaus dizaino įrenginį. Be to, išskirtinių daugialypės terpės funkcijų įvairovė suteikia galimybę vartotojams prisitaikyti šiuos televizorius prie šiuolaikinių reikalavimų atkuriamam vaizdui. Naujieji modeliai užtikrina puikios kokybės filmus, žaidimus ir kitus multimedijos reginius namuose.

| |

Projektoriai namų kinui

Pagrindiniai specializuotų namų kino projektorių skirtumai: Namų kino projektoriams gaminamos specialios matricos perteikiančios, tikrąjį 16:9 formato vaizdą ( pvz. 1280×720 taškų), turinčios geresnį kontrastą. Paprastai specializuoti namų kino projektoriai turi specialius darbo režimus, (Cinema, Sport, Dynamic) kurie nustato žymiai platesnį spalvų spektrą rodomam vaizdui. Turi įdiegtas specialias videovaizdo gerinimo technologijas. Suderinamos su visomis namų video sistemomis. Sumažintas darbo triukšmų lygis. Specializuotas namų kino skaitmeninis projektorius Mitsubishi HC3, turintis 1300 ANSI Lm. Šiame projektoriuje įdiegta daug šiuolaikinių vaizdo gerinimo technologijų: – natūralių spalvų ColorView matrica, kurios pagalba perteikiamos natūralios spalvos, trys gama koregavimo mygtukai (Dynamic/Sport/Theater) specialiai skirti kompiuteriniams žaidimams žaisti, žiūrėti sporto laidas, kinui. Kadangi šviesos srautas yra 1300 ANSI Lm, kiną galite žiūrėti ir nepritemdytoje patalpoje. Turi integruotą video eilučių dvigubinimo technologiją, HDTV įvesties kanalas, turi vertikalią ir horizontalią trapecinių iškraipymų korekciją, 2500 valandų lemputės darbo resursas kino režime, 2000 val. standartiniame darbo režime, programuojama ekrano užsklanda, lankstus besimokantis programuojamas nuotolinio valdymo pultas, gali būti užprogramuotas valdyti DVD ar video grotuvą, prijungtus prie projektoriaus.

| |

ES ruošiasi uždrausti plazminius televizorius

Europos Sąjungos kovoje su pasauliniu atšilimu netrukus kris antroji auka: po jau uždraustų kaitrinių 100 W lempučių iš rinkos išnyks ir daug energijos vartojantys plazminiai televizoriai. Juos uždrausti ES ruošiasi šį pavasarį. ES šalių vyriausybės baigia derinti privalomą Europos Sąjungos direktyvą, kuri nustatys minimalius efektyvaus energijos vartojimo reikalavimus televizoriams, praneša britų dienraštis „The Independent“. Tikimasi, kad dokumentas bus priimtas šį pavasarį ir leis išstumti iš rinkos labiausiai energijos vartojimo požiūriu neefektyvius televizorius. ES taip pat įsigalios privaloma televizorių „energetinio našumo“ žymėjimo sistema, padėsianti pirkėjams atskirti šiuo požiūriu geriausius ir blogiausius jų modelius. Pasak dienraščio, naujieji ES reikalavimai televizoriams sustiprins kovą su pasauliniu atšilimu stabdydami namų ūkiuose suvartojamos energijos kiekio augimo tempus. Po praėjusią savaitę D. Britanijoje paskelbto vyriausybės sprendimo dėl 100 W galios kaitrinių elektros lempučių uždraudimo, kurias visoje ES siekiama pakeisti energiją taupančiomis fluorescencinėmis, ateina didelių plazminių televizorių eilė. Dėl savo „rajumo“ jie praminti „svetainių visureigiais“: kai kurie plazminių televizorių modeliai vartoja 4 kartus daugiau energijos nei įprasti kineskopiniai televizoriai.