Europoje internetas per DSL – brangiausias pasaulyje

Kaip rašo IT agentūra „Cnews”, naujausias bendrovės „Point Topic” atliktas plačiajuosčio prisijungimo pagal DSL technologiją tarifų tyrimas įrodė, kad šių paslaugų tiekėjai Šiaurės Amerikoje ir Azijos Ramiojo vandenyno pakrantėje, kaip ir per ankstesnius trejus metus, siūlo kur kas mažesnius tarifus nei Europos tiekėjai.

Tyrimo metu buvo sulyginami vidutiniai kai kurių didžiausių operatorių tarifai 2003 metų kovą. Vėliau šie duomenys buvo sulyginti su tyrimų rezultatais 2002, 2001 ir 2000 metais.

Palyginimams atlikti pagrindu tapo pirmųjų plačiajuosčio prisijungimo pagal DSL technologiją metų vidutinė kaina, kurią siūlė skirtingi operatoriai. Į šią kainą buvo įtraukiami vidutiniai mokėjimai už įrangą, įrengimą ir paslaugos tiekimą 12 mėnesių laikotarpiu, taip pat mėnesinis abonentinis mokestis.

Straipsniai 1 reklama

Pavyzdžiui, per pirmuosius metus bendrovės „Bell Canada” tiekiamos prisijungimo 1 Mbit/s greičiu paslaugos kaina sudarė maždaug 30 JAV dolerių per mėnesį. Prancūzijoje šis rodiklis svyruoja nuo 43 iki 69 JAV dolerių, Didžiojoje Britanijoje – nuo 60 iki 80 JAV dolerių.

Paslaugų tarifai kai kuriose šalyse pakito gana smarkiai. Japonijoje, kuri šiuo metu yra viena iš sparčiausiai augančių plačiajuosčio prisijungimo rinkų, DSL paslaugų kaina sudaro apie 30 JAV dolerių per mėnesį, o dar 2000-aisiais plačiajuosčio prisijungimo paslaugos atsieidavo maždaug 90 JAV dolerių per mėnesį.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]