Pagal šią savaitę atliktą apklausą, JAV kompiuterių vartotojai apie Džanet Džekson krūtinę žino daugiau, negu apie savo kompiuterių saugumą, – praneša BBC News.

Amerikos Kibernetinio Saugumo Aljanso (NCSA, National Cyber Security Alliance) užsakymu atlikta kompiuterinio saugumo lygiui išaiškinti skirta apklausa parodė, kad 90 procentų amerikiečių gali atsiminti, kada per televiziją buvo parodyta apnuoginta Džanet Džekson krūtinė, tačiau tik 60 procentų galėjo pasakyti, kada paskutinį kartą atnaujino savo antivirusines programas, ugniasienes arba operacinę sistemą.

Apklausiami žmonės sakėsi esą labai gerai įsitikinę savo kompiuterių saugumu – daugiau, kaip 30 procentų mano, kad juos greičiau nutrenks žaibas arba pasiseks išlošti loterijoje, negu jie taps virusų ar hakerių atakos taikiniu. Realybėje kompiuterio užkrėtimo virusu tikimybė sudaro apie 70 procentų, o tai, jog jus nutrenks žaibas – tik 0,00001 procento.

Artimiausiu metu NCSA planuoja tęsti tyrimus, kaip vartotojai informuoti apie apsaugą nuo virusų ir hakerių. NCSA vadovo žodžiais, JAV 9 iš 10 kompiuterių užkrėsti spyware programomis, renkančiomis įvairią asmeninę informaciją, kurią vėliau išsiunčia savo kūrėjams, ir rūpintis kompiuteriniu saugumu žmogui turi būti taip pat natūralu, kaip kasdien valytis dantis.

Views All Time
Views All Time
2705
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!