Vilnius, vasario 28 d. Kurkliškio kaime (Vilniaus r.) žąsys nugaišo ne nuo paukščių gripo, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Tuo tarpu pranešimų iš užsienio apie šį pavojingą virusą kasdien daugėja.

Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje ištyrus iš Kurkliškio kaimo (Vievio seniūn., Vilniaus r.) atgabentas keturias nugaišusias namines žąsis, nustatyta, kad jos nugaišo ne nuo paukščių gripo.

„Atlikus nugaišusių žąsų patologinius anatominius tyrimus nustatytas išsekimas, kepenų degeneracija ir plonųjų žarnų uždegimas. Šiuo metu atliekami paukščių mėginių tyrimai, kurių atsakymas bus gautas šiandien vakare“, – sakė Nacionalinės veterinarijos laboratorijos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Pasak V.Paulausko, nuo metų pradžios laboratorijoje ištirti 204 laukiniai ir naminiai paukščiai – paukščių gripas nenustatytas.

Rumunijos pietrytinėje dalyje patvirtintas mirtino H5N1 paukščių gripo viruso protrūkis tarp naminių paukščių, nustatyti ir nauji įtartini ligos židiniai.

Žemės ūkio ministerijos pranešime rašoma, kad bus sunaikinti visi 15 tūkst. naminių paukščių, auginamų Topalu.

Švedijos vyriausybė paskelbė, kad laukiniams paukščiams nustatyti pirmieji “agresyvios paukščių gripo formos” atvejai. Tokia formuluotė leidžia spėti, jog šioje Skandinavijos valstybėje užfiksuota mirtina viruso atmaina H5N1.

Pakistano veterinarijos tarnybos sunaikino tūkstančius vištų dviejuose ūkiuose, kur buvo aptikta švelnesnė paukščių gripo forma. Pareigūnai laukia rezultatų, kurie parodys, ar ši atmaina yra pavojinga žmonėms.

Vengrijos vyriausybės atstovas Andrašas Batizas (Andras Batiz) pranešė, jog negyvos gulbės, rastos apie 15 km į šiaurę nuo Budapešto, testai patvirtino, kad paukštis sirgo paukščių gripu.

A. Batizo teigimu, nedelsiant buvo nustatyta trijų kilometrų apsaugos ir 10 km stebėjimo zona, kuri apima kai kuriuos prie Budapešto prisišliejusius kaimus ir beveik užkabina pačią Vengrijos sostinę.

Dėl Europoje, Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose sparčiai plintančio paukščių gripo Jungtinių Tautų maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO) sumažino šių metų pasaulinės paukštienos suvartojimo apimčių prognozę maždaug 3 mln. tonų iki 81,8 mln. tonų (buvo 84,6 mln. tonų).

FAO taip pat 500 tūkst. tonų sumažino ir pasaulinės prekybos paukštiena apimčių prognozę, kuri anksčiau siekė 8,6 mln. tonų.

Views All Time
Views All Time
1669
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!