Vilnius, kovo 7 d. Specialistai prognozuoja, kad per 10 dienų Lietuvą gali pasiekti paukščių gripas. Prognozės nėra optimistinės, kadangi už 300 km nuo mūsų, Lenkijoje, nustatyti jau trys paukščių gripo židiniai. Per 10 dienų toks susirgimas Lietuvą gali pasiekti per laukinius paukščius, po Seime įvykusio pasitarimo žurnalistams pasakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Kazimieras Lukauskas.

Politikai ir specialistai svarstė, ar valstybės institucijos yra pasirengusios tinkamai reaguoti į galimus paukščių gripo pavojus bei kilsiančias grėsmes. Tokį pasitarimą surengė trys Seimo komitetai – Nacionalinio saugumo ir gynybos, Sveikatos bei Kaimo reikalų.

K. Lukauskas informavo pasitarimo dalyvius, kad situacija yra kontroliuojama ir specialistai yra pasirengę izoliuoti ligos plitimą. Pasak jo, šiais metais ištirtos 23 gulbės, tačiau paukščių gripo neaptikta. Prie padidintos rizikos zonos, anot K. Lukausko, priskiriami Šilutės, Klaipėdos, Kaišiadorių, Trakų ir Vilniaus rajonai.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė pažymėjo, kad padidinto pavojaus zona yra sąvartynai, kur didelė paukščių migracija. Jos nuomone, į paukščių gripo prevencinį darbą turėtų įsitraukti savivaldybės, Savivaldybių asociacija.

Sveikatos apsaugos viceministras Rimantas Šadžius pažymėjo, kad paukščių gripas yra gyvūnų liga, žmonės ja gali susirgti pavieniui. “Užsikrėsti paukščių gripu yra būtinas ilgas ir glaudus kontaktas su sergančiu gyvūnu. Lietuvoje galima pasiekti ir sieksime, kad nė vienas žmogus nesusirgtų šia liga”, – sakė viceministras.

Prie rizikos grupės jis priskyrė vaikus. Pasak R. Šadžiaus, reikėtų kitaip auklėti vaikus ir raginti juos neliesti rankomis paukščių.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Jonas Jagminas kvietė nekelti nereikalingos panikos ir ragino įsiklausyti į specialistų patarimus, griežtai jų laikytis bei gerai koordinuoti visų institucijų veiksmus.
Paukščių gripo virusas nustatytas jau 20 Europos valstybių. Gripo H5 tipo virusas Europoje Sąjungoje nustatomas tik laukiniams paukščiams, tačiau Prancūzijoje paukščių gripas jau nustatytas ir naminiams paukščiams – antims bei kalakutams.

Views All Time
Views All Time
2208
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!