Kad imunitetas būtų stiprus

full 7045586 Straipsniai.lt

Kad imunitetas būtų stiprus. Šis tas apie natūralius preparatus

Imuniteto stiprinimas dažniausiai asocijuojasi su ežiuolių preparatais. Bet preparatai nelygu preparatams. Tai ypač svarbu, kalbant apie rausvažiedę ežiuolę (Echinacea purpurea (L.) Moench), nes jau esame minėję, jog yra duomenų, kad gaminant iš jos spiritinę ištrauką, veikliosios medžiagos, kurios teigiamai veikia mūsų imuninę sistemą, iškrinta į nuosėdas. Taip pat yra duomenų, kad džiūdama rausvažiedės ežiuolės žolė irgi praranda dalį imunitetą stimuliuojančių savybių. Taigi, gali būti, kad spiritiniai rausvažiedės ežiuolės preparatai ar jos arbata tik patuštins kišenę, bet sveikatos nepridės. Išeitis – kompanijos SORIA NATURAL rausvažiedžių ežiuolių sausų sulčių tabletės VERDE DE EQUINACEA. Ežiuolės yra auginamos nenaudojant neorganinių trąšų, pesticidų ar herbicidų, gamyboje nenaudojamas spiritas, gamybos metu temperatūra neviršija 40°C. Vienoje tabletėje yra net 440 mg sausų sulčių (t. y., vandeninio ekstrakto). Ar gali koks nors kitas ežiuolių preparatas tuo pasigirti? Kai esti reikalas, patartina vartoti ežiuolių derinius su kitais augalais. Pavyzdžiui, preparatas ECHINA COMPLEX be siauralapių ežiuolių ekstrakto turi ir bičių pikio bei čiobrelių eterinio aliejaus. Visi komponentai stiprina imunitetą bei veikia burnos gleivinę ir gerklę priešuždegimiškai, o pikis ir čiobrelių eterinis aliejus dar veikia ir bakteriocidiškai – žudo patogenines gerklės bakterijas.

Dar viena gamtos dovana imunitetui – bičių pienelis. Jis ne tik stiprina imunitetą, bet ir suteikia energijos, gerina bendrą organizmo būklę, suaugusiesiems tolina senatvę, didina lytinį pajėgumą, lengvina klimakso reiškinius, lengvina ir naikina streso padarinius, depresiją, kitus nervų sistemos sutrikimus (neurasteniją, baimę ir pan.). Bičių pienelis iš SORIA NATURAL taip pat yra kitoks – vienoje kapsulėje yra net 300 mg liofilizuoto bičių pienelio (300 mg liofilizuoto pienelio atitinka 1 gramą natūralaus). Palyginimui – vaistinėse galima rasti preparatų, kuriuose yra tik 10 ar 50 mg bičių pienelio. Toks pienelio kiekis juk mūsų imuniteto nepastiprins…

Straipsniai 1 reklama

Vaikams ir paaugliams SORIA NATURAL pateikia specialiai jiems sukurtą preparatą FOST PRINT JUNIOR su 500 mg natūralaus bičių pienelio, pikio, vitaminų ir mineralų deriniu (preparate yra kalcio, fosforo, fluoro, seleno, cinko, jodo, kalio, aminorūgšties arginino, magnio, vitamino C, vitamino D3, chromo). Kadangi FOST PRINT JUNIOR sudėtyje yra fosforo, gliukozės ir mineralų, jis yra svarbus adenozintrifosfato (ATF) pirmtakas, kurio molekulės naudojamos kaip energijos šaltinis. FOST PRINT JUNIOR suteikia fizinės ir psichinės energijos, papildo mitybą biologiškai aktyviomis medžiagomis, gerina savijautą, šalina nuovargį, padeda geriau susikaupti, lengvina mokymosi procesą. Preparate esantys bičių pienelis bei bičių pikis patikimai stiprina imuninę sistemą, efektyviai apsaugo nuo peršalimo ligų – gripo, katarų ar pan.

Bet ežiuolių preparatų vartoti ne visada racionalu. Kai jaunesnių vaikų imuninė sistema nėra pilnai susiformavusi, ežiuolės preparatai gali nesukelti organizmo imuninio atsako. Bet išeitis tikrai yra – tokiu atveju ypač tinka gyvų naudingųjų bakterijų preparatai. Šių bakterijų įtakoje sustiprėja ląstelių imuninis atsakas, pagreitėja antikūnių gamyba ir padidėja baltųjų kraujo kūnelių fagocitinis aktyvumas. Visa tai mažina tikimybę susirgti peršalimo bei kitomis infekcinėmis ligomis. Bet ir čia yra visokių bet… Kad naudingosios bakterijos kuo geriau sustiprintų imunitetą, preparato dienos dozėje jų turėtų būti ne mažiau kaip vienas milijardas (yra preparatų, kurių dienos dozėje jų yra tik keliasdešimt milijonų; tokie preparatai gali neduoti norimų rezultatų). Kitas veiksnys yra bakterijų rūšys – preparatuose be mums įprastų laktobakterijų būtinai turi būti Bifidobacterium genties atstovų. Tik tokie preparatai duoda geriausius rezultatus. Paminėti galima LACTICOL ir INULAC. Pirmojo sudėtyje yra šešių rūšių bakterijų ir be jau minėtų teigiamų savybių imunitetui labiau tinka viduriuojant ar apsinuodijus maistu, o INULAC labiau tinka, kai vaikas (ir suaugęs, be abejo) turi polinkį vidurių užkietėjimui. Šio preparato sudėtyje yra ir inulino, dar vadinamo tirpiąja ląsteliena. Mūsų skrandis inulino nevirškina, bet jį sugeba „suvalgyti“ būtent minėtos bifidobakterijos. Vadinasi, vartojant INULAC, mes gauname ir gerųjų bakterijų, ir „maisto“ joms. Dėl to jos gali žymiai greičiau daugintis, tuo daugiau padarydamos naudos mums.
Šiuose preparatuose esantys gerieji mikroorganizmai dar ir stabdo kitų patogeniškų ir sąlyginai patogeniškų mikrobų dauginimąsi, saugo žarnyną nuo infekcijų, gerina maisto virškinimą (greitina baltymų ir angliavandenių skaidymą, gerina riebalų, ląstelienos pasisavinimą), stimuliuoja žarnyno peristaltiką, normalizuoja tuštinimąsi, atstato žarnyno mikroflorą po gydymo antibiotikais ar kitais disbakteriozės atvejais. Taip pat minėti mikroorganizmai dalyvauja B grupės vitaminų, vitamino K, folio, nikotino rūgščių sintezėje, gerina jų rezorbciją iš žarnyno, gerina vitamino D, kalcio, geležies pasisavinimą, o tai padeda išvengti anemijos, rachito, alergijų.

Dar įdomesnis yra gerųjų bakterijų ir inulino derinys su liofilizuotu karvių pirmapieniu INMUNEO BB12. Pastarajame gausu imunoglobulinų, interferono, citokinų, kurie ypač stiprina imunitetą. Tyrimais nustatyta, kad vartojant pirmapienį ne tik sumažėja sergamumas peršalimo ligomis, bet ir efektyviai apsaugoma nuo rotavirusų, sukeliančių viduriavimus, o jei ir susergama, tai pasveikstama žymiai greičiau. Beje, INMUNEO BB12 tinka bet kokio viduriavimo atveju! Liofilizuoto karvių pirmapienio ir gerųjų bakterijų bei inulino derinys dėl anksčiau išvardintų savybių šį preparatą daro ypač vertingu pagalbininku mamoms, auginančioms vaikučius.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *