Radijo valdymo įranga yra RC modelio “širdis”. Jos pagalba valdymo komandos elektromagnetinėmis (radijo) bangomis perduodamos modeliui. Radijo bangos svyruoja tam tikru dažniu, kuris priklauso nuo kvarcinio generatorius arba kvarco, esančio siųstuve ir imtuve. Kvarcas – tai nušlifuotas kristalas su dviem plokštelių pavidalo auksiniais kontaktais.

Norint vienu metu valdyti skirtingus modelius, reikia, kad kiekvienas modelis “atpažintų” savo siųstuvą. Siųstuvai ir imtuvai pagal dažnį skirstomi į dažnio juostas, kurios savo ruožtu suskirstytos į kanalus. Tarkime, jūsų siųstuvas ir modelyje esantis imtuvas priklauso 40MHz dažnio juostai ir veikia 51 kanalu, tuomet jūsų draugas, turintis tokį pat siųstuvą ir imtuvą, turės pakeisti juose esančius kvarcus į tarkime 52-ojo kanalo kvarcus. Toks dažnio juostų suskirstymas į kanalus leidžia kartu, be trukdymų naudoti siųstuvus, veikiančius toje pačioje dažnio juostoje.

Lietuvoje Ryšių Reguliavimo Tarnyba yra leidusi radijo valdomiems modeliams naudoti tris dažnių juostas: 27MHz; 35MHz ir 40MHz. Todėl prieš perkant RC įrangą, būtina įsitikinti, kad ji atitinka nurodytus reikalavimus.

Prie RC įrangos taip pat priskiriami servo mechanizmai (maži elektros varikliai, judinantys vairus) ir greičio reguliatoriai ( electronic speed control[angl.], regler[vok.]), kurie valdo elektros variklių darbą.

Views All Time
Views All Time
3471
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!