Badmintonas Lietuvoje pradėtas žaisti po 1957 metų. Tais metais Maskvoje vyko pasaulinis jaunimo ir studentų festivalis. Festivalio programoje buvo ir lig tol nematyta sporto šaka – badmintonas, kurį virtuoziškai žaidė į festivalį atvykę kinai. Vėliau jis pasiekė ir Lietuvą. 1962 metais buvo įkurta Lietuvos badmintono federacija, pradėti rengti ir šalies čempionatai. Atkūrus nepriklausomybę, po kelerių metų – 1992 metais Lietuva buvo priimta ir į Tarptautinę badmintono federaciją. Lietuviai pradėjo dalyvauti beveik visose oficialiose pasaulio ir Europos varžybose. Aukščiausias mūsų badmintoninkų laimėjimas – kaunietės Aušrinės Gabrėnaitės bronzos medalis Europos jaunimo čempionate Anglijoje 1989 metais (dar tada TSRS rinktinės sudėtyje). Šiuo metu kitas kaunietis Aivaras Kvedarauskas pateko į stipriausių pasaulio badmintoninkų šimtuką. Turime ir jaunų perspektyvių žaidėjų (Dainius Mikalauskas, Mindaugas Dabašinskas, Deividas Butkus ir Kęstutis Navickas iš Kauno, Erika Milikauskaitė, Ugnė Urbonaitė ir Ramūnas Bilius iš Kelmės, Neringa Karosaitė, Kristina Dovidaitytė ir Vilius Bulvydas iš Klaipėdos, Egidija Laurišaitė ir Akvilė Stapušaitytė iš Tauragės, Romanas Lesovodskis iš Vilniaus ir kt.).

Badmintonas nuo 1992 metų yra ir olimpinių žaidynių programoje. Lietuviai olimpiadoje badmintono dar nežaidė.

O šiaip badmintonas – vienas iš seniausių žaidimų. Jau prieš 600 metų japonai medinėmis raketėmis mušinėjo kamuoliuką, kuris buvo daromas iš plunksnų ir vyšnios (į prisirpusios vyšnios uogą įbesdavo 5-6 plunksnas ir išdžiovindavo saulėje). “Ojbane” – taip vadinosi šis žaidimas, o išvertus iš japonų kalbos reiškė “skraidanti plunksna”. Šį žaidimą žaidė ir Malaizijoje, ir Indijoje. Vėliau šis žaidimas pasiekė ir Europą.

Prancūzijoje žaidimas su plunksniniu kamuoliuku buvo toks populiarus ir įgavo tokį ažiotažą, kad dėl jo susipyko karališkosios Gizų ir Burbonų šeimos.

O šiuolaikinio badmintono pradžia – 1872 metai. Tais metais iš Indijos į nedidelį Anglijos miestelį Badmintoną grįžo hercogas Bofortas ir parsivežė rakečių ir kamuoliukų su plunksnomis. Buvo sugalvotos taisyklės, žaidimas buvo pavadintas badmintonu (pagal miestelio pavadinimą). Beje, po metų anglai badmintono pagrindu sugalvojo ir kitą žaidimą, kuris dabar žinomas kaip lauko tenisas. 1893 metais Anglijoje buvo įkurtas ir pirmoji pasaulyje badmintono asociacija (pirmasis badmintono klubas – ten pat 1887 metais).

Šio šimtmečio trečiąjį dešimtmetį badmintonas labai paplito Azijoje. Ir dabar Azijos badmintonininkai (Indonezija, Pietų Korėja, Malaizija, Kinija) dominuoja pasaulyje. Tik danai faktiškai žaidžia kaip lygūs su azijiečiais.

Tarptautinė badmintono federacija buvo įkurta 1934 metais. Dabar joje – 134 valstybės. Rengiami pasaulio čempionatai (kas dveji metai), pasaulio taurės varžybos. Kaip ir lauko teniso, vyksta pasaulio “Grand prix” turnyrai.

Views All Time
Views All Time
4305
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!