Gimnastė popscenoje

2017 m europos menines gimnastikos cempionatas budapeste Straipsniai.lt

Šešiolikmetė nealina savęs dietomis, tačiau per treniruotes pluša sąžiningai

Moksleivė Ieva Šatkutė per šešiolika savo gyvenimo metų spėjo įsitikinti, kad gyvenime gali pasiekti daug ką. “Tereikia labai norėti ir dėti labai daug pastangų”, – sakė kaunietė.

Meilė sportui – iš namų

Straipsniai 1 reklama

Viskas prasidėjo nuo to, kad dar mažą mergaitę mamai tekdavo vestis drauge į meninės gimnastikos užsiėmimus. Straipsnio herojės mama – sportinės gimnastikos choreografė ir trenerė, parengusi daug profesionalių sportininkų, o tėtis – buvęs lengvaatletis, šiuo metu užsiiminėjantis boksu.

Anot Ievos, augant sportininkų šeimoje ir jai buvo išugdyta meilė sportui. Gimnastika ji susidomėjo būdama visai maža mergaite, kai per televizorių pamatė su kaspinais šokančias moteris. “Man buvo taip gražu, kad ant pagaliuko užsivyniodavau tualetinio popieriaus ir lakstydavau po kambarius”,- pasakojo Ieva.

Nuo penkerių metų ją jau buvo galima sutikti sporto salėje. Nuo aštuonerių Ieva pakeitė trenerę, kuri sudomino menine gimnastika. Stengdamasi gerai atlikti ne visada lengvus pratimus mergaitė nugalėjo daugelyje čempionatų ir konkursų.

Prieš dešimt metų ji pirmą kartą tapo Lietuvos čempione, o dalyvaudama Europos meninės gimnastikos čempionate Tišnove, Čekijoje, 2002 metais užėmė keturioliktąją vietą. Po metų tarptautiniame čempionate Ieva pateko į geriausiųjų trejetuką.

Lydi ne vien džiaugsmai

Kūno sudėjimas gimnastikoje svarbu, tačiau Ieva nealino savęs dietomis. Ankščiau gimnastikos trenerė liepdavusi prisižiūrėti ir net priversdavusi sportininkes bėgioti krosus dėl suvalgytų sausainių, bet dabar gimnastė renkasi įvairų maistą ir vis dar mėgsta pasmaližiauti.

“Savo figūra nesu visiškai patenkinta, net šiek tiek kompleksuoju. Bet geriau nerašyk, nes mama supyks”, – šypsojosi idealiomis kūno formomis žavinti moksleivė.

Paklausta, ar niekada nesvajojo apie baleto šokėjos karjerą, ji purtė galvą. Kadaise viena choreografė jai buvo atnešusi puantus (balerinos šokio batelius), bet šokti su jais pasirodė per sunku.

Tačiau ir jos pasirinktą meninę gimnastiką lydėjo ne vien džiaugsmas. Ievai nerūpėjo ateityje gresiantys nugaros ir kojų skausmai. Nustoti šokti jos neprivertė net paveldėta liga, dėl kurios jai pradėjo krypti kelis. Tą kartą nuo sąnario skilimo išgelbėjo operacija, po kurios laukė ilga reabilitacija.

Ievą kankino ir kita problema – votys. Tik pradėjusius kilti gumbus mergina bandydavo spaudyti, tačiau tai neduodavo rezultatų ir vėliau pažeistos vietos pradėdavo kraujuoti.

Pavergė savo šypsena

Nors sveikatos bėdų dėl kojų Ieva atsikratė, tačiau meninės gimnastikos treniruotes vis tik nutarė mesti. “Taip pasielgia daugelis sportavusių merginų, kad ateityje turėtų mažiau problemų”, – sakė pašnekovė.

Apie kitokią karjerą mergina šiuo metu negalvoja. Jai patinka dabartinis jos užsiėmimas, kuris yra itin populiarus tarp jos bendraamžių. Ieva šoka go go, klubinės kultūros gerbėjų pamėgtus laisvuosius šokius.

Sportinį rūbų stilių mėgstanti mergina jau porą metų šoka “F.U. šokių studijoje”, kuri organizuoja “Baltijos hiphopo taurės” varžybas ir “Lietuvos go go šokių čempionatą”. Pastarajame šiais metais įvykusiame čempionate Ieva pateko tarp profesionaliausių penkių šokėjų. Šiuo metu ją galima pamatyti klubo “Ex-it” scenoje, kur ji šoka drauge su kitomis, gerokai už ją vyresnėmis savo srities profesionalėmis.

Ievos netraukia nė vienas šokio žinovas. Jai patinka klube skambantys kūriniai ir populiarioji muzika. Muzika ją lydi nuo pat vaikystės. Būdama pas močiutę ji pati išmoko groti pianinu, o dabar netgi kuria savo dainas. Ji prisimena, kaip tėtis ant jos pykdavo dėl balkone rengiamų “tikro garso” koncertų.

Jauną ir perspektyvią šokėją, kuri šokdama klubo scenoje įterpia ir per gimnastikos pamokas išmoktų elementų, pastebėjo viena Lietuvos popmuzikos žvaigždžių – Gintarė Karaliūnaitė. Per vykusią atranką nugalėjusi daugelį merginų, dainininkę ji pavergė nuoširdžia šypsena ir puikiais šokio sugebėjimais.

Reikli publika

Prisiminusi savo pasiekimus meninėje gimnastikoje Ieva pasakojo ir apie nuotykius, patirtus čempionatų scenose. Baisiausia, kas gali nutikti gimnastei pasirodymo metu – plyšti rūbai. “Kauno dienos” pašnekovei taip nebuvo nutikę, tačiau dar būdama maždaug trylikos metų nuo scenos ji turėjo nulipti skaudančia ir rimtai sužalota koja. Pasirodymo metu nikstelėjusi pėdą ji jau buvo nutarusi toliau šokti, kai perverta skausmo pasijuto blogai. Atgal grįžti nebegalėjo, tad teko praleisti pakankamai svarbias varžybas.

Išbandymų netrūksta ir dabar. Visai neseniai su atlikėja Gintare jai teko koncertuoti Pravieniškių sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijoje. Ten mergina važiavo bijodama susitikimo su kaliniais. Koncertas praėjo sklandžiai ir Ieva liko apstulbinta šilto sutikimo ir palaikymo.

Širdies draugą jau turi

Dar besimokydama pradinėse klasėse Ieva dainavo mokyklos mokinių chore “Tūta”, su kuriuo pasirodydavo per Kauno sporto halėje vykstančių varžybų pertraukėles. Perėjusi į Radvilėnų vidurinę mokyklą moksleivė vesdavo mokyklos renginius, buvo aktyvi mokyklos gyvenimo dalyvė.

Šiuo metu besimokanti S.Nėries vidurinės mokyklos dešimtoje klasėje ji su nekantrumu ir nedidele baime laukia mokslo metų pabaigoje vyksiančios žinių patikros. Mokslai jai sekasi pakankamai gerai.

Kartais merginą nustebina mažos gerbėjų dovanėlės. Tačiau ją labiausiai džiugina, kai aplinkiniai pagiria sugebėjimus. “Malonu girdėti komplimentus. Vakar mokykloje keli pradinukai, matę mano pasirodymą “Megos” prekybos centre sakė, kad įspūdingai šokau”, – kalbėjo Ieva.

Padidėjusį aplinkinių dėmesį ji jaučia po to, kai pradėjo šokti klube ir dalyvauti koncertuose su Gintare. Tačiau Ievos širdis jau užimta. Daugiau nei pusę metų ji kuo daugiau laiko stengiasi praleisti su draugu Karoliu. Lietuvos ledo ritulio rinktinėje žaidžiantis vaikinas, anot Ievos, yra šiek tiek pavydus, bet, jai atrodo, kad be pagrindo.

Daug laisvo laiko neturinti šokėja atsipučia stebėdama dangų ir žvaigždes.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *