Laikinasis prezidentas Artūras Paulauskas antradienį vėlai vakare pareiškė, jog teisėsaugos pareigūnų surengtas dokumentų poėmis kelių partijų būstinėse ir sostinės mero pabėgimas iš šalies sudavė “didelį smūgį šalies įvaizdžiui ir prestižui”. “Pabėgo didžiausio miesto meras, partijų būstinėse – kratos, politikams mestas šešėlis: tokia žinia nueis į pasaulį”, – piktinosi laikinasis prezidentas.

Su žurnalistais Seime kalbėjęs A.Paulauskas taip pat pareiškė manąs, jog teisėsaugos pareigūnų veiksmai kelia abejonių ir turės įtakos sekmadienį vyksiančių prezidento rinkimų rezultatams.

“Man kyla abejonių, ar tai nėra būdas paveikti rinkimų rezultatus”, – sakė laikinasis prezidentas.

A.Paulausko teigimu, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) jau kelerius metus vykdė tyrimą dėl politikų finansavimo, bet neaišku, kodėl dokumentų poėmiai buvo padaryti likus kelioms dienoms iki rinkimų. STT agentai antradienį surengė dokumentų poėmį kandidatą į prezidentus Valdą Adamkų remiančių Liberalų ir centro sąjungos bei Naujosios sąjungos partijų būstinėse, taip pat finansinius dokumentus paprašytos pateikti Lietuvos socialdemokratų partija ir Tėvynės sąjunga.

Tai, pasak laikinojo prezidento, bus pagrindinis klausimas trečiadienį šaukiamoje Valstybės gynimo taryboje, į kurią yra kviečiami STT vadovas Valentinas Junokas ir generalinis prokuroras Antanas Klimavičius.

Laikinojo prezidento teigimu, tyrimas susijęs su “Vilniaus istorijomis ir rėmėjais”. STT yra anksčiau pradėjusi tyrimą dėl bandymo paveikti sostinės savivaldybės tarybos narius renkant merą 2003 metų pavasarį.

Opozicinei Liberalų ir centro sąjungai vadovaujantis sostinės meras Artūras Zuokas antradienį pasitraukė į Lenkiją nuogąstaudamas dėl galimo suėmimo. Anksčiau STT yra pateikusi A.Zuokui įtarimus dėl galimo trukdymo pasinaudoti rinkimų teise per mero rinkimų peripetijas 2003-aisiais.

A.Paulauskas pareiškė neigiamai vertinąs tokius mero žingsnius ir pažymėjo, jog politikai “turi būti pasirengę prisiimti atsakomybę”.

Laikinasis prezidentas pripažino gavęs siūlymų dėl antradienio įvykių atidėti sekmadienį numatytą antrąjį prezidento rinkimų turą, bet tam nematąs “teisinio pagrindo”.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS teigė, jog Konstitucija ir įstatymai nesuteikia galimybės nukelti antrojo rinkimų turo rinkimų datos.

Atidėti antrąjį turą, A.Paulausko teigimu, jam pasiūlęs konservatorius Vytautas Landsbergis.

Pastarasis žurnalistams antradienio įvykius vertino kaip “valstybės užpuolimą” ir užsienio jėgų bandymą paveikti rinkimų rezultatus. “Aš neturiu tokių faktų, kurie patvirtintų šią versiją”, – sakė laikinasis prezidentas.

Savo ruožtu, jis pripažino, jog šiuo metu trūksta faktų įvertinti visas aplinkybes.

Views All Time
Views All Time
1260
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!