VSAT vadas A.Songaila neketina atsistatydinti

Skandalingoje spectarnybų pažymoje apie tarptautinių nusikaltėlių kontaktus su Lietuvos pareigūnais paminėtas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Algimantas Songaila teigia neatsistatydinsiąs iš pareigų, nes toks sprendimas bylotų jo neteisumą.

„Neturiu jokių santykių nei su tarptautinėmis, nei su Lietuvos nusikalstamumo struktūromis nei tiesiogiai, nei per trečius asmenis. Savo iniciatyva neatsistatydinsiu. Jeigu tai padaryčiau, pripažinčiau, kad tie santykiai yra ir kad esu kaltas. Noriu, kad viskas būtų ištirta”, – pirmadienį Vilniuje surengtame brifinge pareiškė A.Songaila.

Jis taip pat neketina nusišalinti nuo tarnybos, kol vyks jo santykių su įtartinais asmenimis tyrimas.

Straipsniai 1 reklama

Komentuodamas savaitgalį žiniasklaidoje išplatintą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą, jis pripažino, kad „tikrosios pažymos nėra matęs” ir remiasi tik spaudoje apie jį pateiktais faktais.

Pažymoje, be kita ko, teigiama, kad jis, kaip ir prezidento Rolando Pakso patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas, Seimo narys liberaldemokratas Egidijus Skarbalius, Pagėgių meras liberaldemokratas Kęstas Komskis, yra lankęsis prieštaringai vertinamam Rusijos verslininkui Anzoriui Aksentjevui-Kikališvili priklausančiame bute Vilniuje.

A.Songaila sakė su K.Komskiu buvęs susitikęs „du ar tris kartus”, „bet ne specialiai”, teigė jokių dalykinių problemų su juo neaptaręs ir nesprendęs.

Jis pripažino, kad su Renata Smailyte, kurios telefoninius pokalbius apie VSD vadovą Mečislovą Laurinkų su A. Kikališviliu yra užfiksavęs saugumas, susipažino „2001 ar 2002 metais”, kai abu vienu metu „dirbo vidaus reikalų ministerijoje”.

Pagal profesiją gydytoja stomotologė R.Smailytė yra dirbusi konsultante Kauno rajono savivaldybėje, o 2000 metais dalyvavo Seimo rinkimuose, dabar ji dirba vienoje viešojoje įstaigoje, neslepia bendraujanti su R.Aču.

A.Songailos teigimu, jo ir R.Smailytės santykiai buvę „kaip darbuotojų”. „Kai ji išėjo iš ministerijos, mačiau Seime, supratau, kad ji yra Seimo nario Egidijaus Skarbaliaus visuomeninė patarėja. Su ja reguliarių ar įpareigojančių santykių nebuvo, jie buvo tik šiaip sau, likome tik pažįstami”, – žurnalistams sakė A.Songaila.

Jis pripažino, kad spectarnybų pažymoje minimas faktas, jog jis lankėsi A.Kikalašvilio namuose, yra tiesa, tačiau neigė, kad ten nakvojo, „tik ilgiau pasėdėjo”.

„Turiu pripažinti, ten lankiausi, bet, beje, tada nežinojau, kad ten yra konspiracinis butas ar kam jis priklauso. Smailytė pasakė, kad tai jos draugės butas. Gurkšnojome kavą su brendžiu. Tačiau tuo metu nebuvo kalbama nei apie kokius nors nusikaltimus, nei apie Rusijos ar Lietuvos asmenis. Kalbėjome bendromis temomis”, – teigė A.Songaila.

Jis pripažino, kad su A.Kikalašvilio vaiko motina Marija Timofejeva buvo susitikęs atsitiktinai vienoje kavinėje. „Ten buvo Smailytė ir dar viena ponia, kuri man buvo pristatyta kaip Marija. Dabar darau išvadą, kad tai ir buvo Timofejeva”, – kalbėjo A.Songaila.

Jis nepaneigė, kad R.Smailytė yra prašiusi tam tikrų paslaugų. „Iš tikrųjų galbūt jos prašymu ir yra suteikta paslauga – per sieną buvo praleista kas nors be eilės, bet ne be patikrinimo”, – tvirtino A.Songaila.

Su Rusijos nusikalstamu pasauliu siejamas A.Aksentjevas-Kikališvilis, anot spectarnybų dokumento, turi interesų Lietuvoje vykstančiuose privatizavimo procesuose bei palaiko ryšius su Lietuvos nusikalstamomis grupuotėmis.

Seimo neeiliniame posėdyje pirmadienį VSD generalinis direktorius Mečys Laurinkus teigė, jog, jo „asmeniniu įsitikinimu, A.Songailos dalyvavimas yra epizodinis ir atsitiktinis”.

„A.Songaila yra puikus vadovas, padaręs didžiules reformas pasienio apsaugos tarnyboje”, – iš Seimo tribūnos sakė M.Laurinkus.

Šeštadienį komentuodamas VSD informaciją, premjeras Algirdas Brazauskas žurnalistams teigė, kad Lietuvos spectarnybų parengtoje pažymoje minimi valstybės pareigūnai privalo atsistatydinti.

„Tie žmonės, kurie ten paminėti, turi išeiti iš darbo, kiti paminėti asmenys, kurie nedirba valstybiniam darbe, turi būti apklausti”, – sakė premjeras A.Brazauskas.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *